CNN ocenilo krásy Slovenska. Odporúča navštíviť týchto 10 miest

  • Krajina úžasných miest a fantastických zámkov. Také je podľa redaktorov CNN Slovensko
  • My Slováci vieme, že toto je naozaj pravda. Svet však o našej krajine ani len netuší
  • CNN to však zmenilo a svojim čitateľom odporúča 10 najkrajších miest na Slovensku
slovensko
flickr
  • Krajina úžasných miest a fantastických zámkov. Také je podľa redaktorov CNN Slovensko
  • My Slováci vieme, že toto je naozaj pravda. Svet však o našej krajine ani len netuší
  • CNN to však zmenilo a svojim čitateľom odporúča 10 najkrajších miest na Slovensku

Slovensko je krajinou nádherných miest a zámkov. Je to jedna z najkrajších krajín v Európem aj keď je vo svete pomerne neznáma. Jej pohoria prekonávajú krás Álp. Takto sa vyjadrili o našom malom Slovensku redaktori z CNN. A majú určite pravdu. Pozri sa, ktoré miesta odporučili navštíviť zvedavým zahraničným cestovateľom.

Bratislava

Je mladšou sestrou Viedne a Prahy. Bratislava, ktorá sa stala hlavným mestom Slovenska už pred 25 rokmi je jedným z najkrajším hraničných miest v Európe. Za zmienku stojí určite majestátny Bratislavský hrad alebo Staré Mesto. Okrem toho sa tu nachádza množstvo múzeí, palácov a kostolov.

Košice

Košice sú druhým najväčším mestom a Slovensku. Sila Košíc spočíva v úžasnej architektúre, ktorá patrí do zoznamu svetového dedičstva Unesco. Košice sa pýšia vôbec najvyššou koncentráciou historických pamiatok na celom Slovensku.

Vysoké Tatry

Čo by to bol za zoznam najlepších miest bez Vysokých Tatier. Každý zahraničný turista, ktorý má hlboko do vrecka a Alpy sa mu zdajú drahé by sa mal rozhodnúť pre túto alternatívu. Zasnežené vrcholce a strmé zrázy je to, čo robí Tatry Tatrami. Turisti a nadšenci zimných športov si tak prídu na svoje.

Bojnice

Jedno z najstarších kúpeľných miest na Slovensku je paradoxne známe vo svete práve vďaka Bojnickému zámku. Ten sa vyznačuje gotickou, romantickou a renesančnou architektúrou. Práve preto je to najnavštevovanejšia kultúrna pamiatka na Slovensku. Takýto zámok jednoducho inde nenájdeš. Ďalším plusom je to, že v tesnej blízkosti sa nachádza zoologická záhrada.

Levoča

Je ďalším mestom pod ochranou organizácie Unesco. Je jedným z najkrajších historických miest na Slovensku. Toto mesto je typické úzkymi uličkami a všadeprítomnými pamiatkami. Tou najznámejšou je určite oltár v Chráme sv. Jakuba, ktorý vytvoril rezbár Majster Pavol z Levoče. V okolí Levoče je množstvo možností na turistiku. V blízkosti sa totiž nachádza národný park Slovenský raj alebo Dobšinská ľadová jaskyňa.

Spišský hrad

Spišský hrad je miesto, ktoré je povinnosťou pre každého zahraničného turistu. Bol postavený v 12. storočí a poslední obyvatelia ho opustili v osemnástom storočí. Je to jeden z najväčších hradov v celej Európe. Na rozdiel od iných hradov Slovenska z neho zostali len holé múry. Kompletná rekonštrukcia tak nie je možná. Na hrade sa nachádza múzeum, ktoré návštevníka oboznámi s bohatou históriou tejto fantastickej stavby.

Bardejov

Malé mesto na severovýchode Slovenska je známe hlavne svojim stredovekým centrom mesta. Stačí sa pozrieť na fotografiu a hneď si všimneš, že námestie vyzerá naozaj netypicky. V Bardejove sa nachádzajú aj Bardejovské kúpele, ktoré majú zvučné meno nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Trenčín

Milovníci hradov si definitívne prídu na svoje práve v Trenčíne. Trenčiansky hrad nachádza na brale priamo v starej časti mesta, ktoré dýcha historickou atmosférou. Ten, kto má rád vodu môže navštíviť Trenčianske Teplice, ktoré sa nachádzajú len 15 minút od Trenčína. Práve tu nájdeš známe kúpele.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je jedným z najkrajších menších miest na Slovensku. Kremnica a Banská Štiavnica sú zároveň najznámejšie banské mestá na Slovensku. V meste sa nachádza banícke múzeum. Stará časť mesta je tým, čo priťahuje turistov z celého sveta. Pokiaľ si milovník histórie, toto mesto sa ti bude určite páčiť.

Národný park Nízke Tatry

Národný park Nízke Tatry je jedným z najkrajších pokladov Slovenska. Rozprestiera sa na ploche 1000 kilometrov štvorcových. Návštevník má zaručenú nádhernú prírodu a fantastické výhľady. Nachádza sa tu tiež množstvo ľadových jaskýň a údolí. Milovníci zimných športov si tu nájdu ten svoj vysnívaný. Adrenalín v krvi zvýšia strmé zjazdovky na Chopku. Najlepšie výhľady zasa poskytne vrch Ďumbier.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech