Ďalšia automobilka na Slovensku? Nemecký gigant už stihol kúpiť pozemky

  • Slovensko je pre výrobcov automobilov lukratívnou krajinou
  • Záujem o našich pracovníkov najnovšie prejavila ďalšia automobilka
  • Tá podľa neoficiálnych informácií chystá u nás výrobu častí pre elektromobily
02
porsche
  • Slovensko je pre výrobcov automobilov lukratívnou krajinou
  • Záujem o našich pracovníkov najnovšie prejavila ďalšia automobilka
  • Tá podľa neoficiálnych informácií chystá u nás výrobu častí pre elektromobily

Slová politikov o Slovensku ako automobilovej veľmoci naozaj neboli ďaleko od pravdy. V priebehu rokov v našej krajine vyrástlo mnoho veľkých automobilových závodov, ktoré dávajú prácu tisícom ľudí. Aj napriek kritike pracovníkov kvôli nízkym platom treba jednoducho priznať, že ak by nebolo týchto možností, Slovensko by na tom bolo podstatne horšie. Či je však správne stavať ekonomiku len na automobilkách, je otázne, ale zatiaľ tento systém funguje.

Elektromobil PorscheZobraziť celú galériu (4)
zdroj: wikimedia.org

Druhý závod na Slovensku

Záujem o našu výkonnú a lacnú pracovnú silu prejavila aj luxusná automobilka Porsche, ktorá patrí pod koncern Volkswagen Group. Okrem samotného Volkswagenu vlastní koncern aj Porsche, Bugatti, Bentley, Lamborghini, Seat alebo Škoda. Z krajiny dvojkolesových tátošov však má dokonca pod sebou aj značku motocyklov Ducati, nákladné automobily MAN či Scania. Ak si ale ešte nevedel, Porsche už má na Slovensku zastúpenie vo výrobnom závode v Dubnici nad Váhom, kde zamestnáva 170 ľudí. Informujte portál Etrend

Porsche Mission EZobraziť celú galériu (4)
zdroj: wikimedia.org

Informácie o novom závode sa prevalili po tom, čo sa značka rozhodla „nenápadne“ kúpiť pozemky pri Piešťanoch. Táto aktivita však neunikla lokálnej piešťanskej televízii, ktorá túto informáciu vypustila do sveta. Automobilka sa rozhodla investovať a kúpila pozemky o rozlohe dvadsať hektárov pri obci Horná Streda. Práve na nich by mali začať vyrastať základy budúceho závodu. Presný časový rámec zatiaľ nie je známy, keďže zúčastnené strany sú, ako to už býva zvykom, skúpe na slovo.

Pozemky sa nachádzajú v blízkosti diaľničného privádzača. Firma chce mať zabezpečenú priamu dopravu do areálu. Aby dodávky nestáli, netreba podceniť ani leteckú dopravu. Preto firma kontaktovala aj letisko v Piešťanoch. A čo plánuje továreň vyrábať? Podľa všetkého to nebudú kompletné vozidlá. Konkrétne by sa v budúcej továrni mali vyrábať komponenty pre budúce ekologické vozidlá.

 

Bavíme sa, samozrejme, o elektromobiloch, ktorých masívny nástup očakávajú určite takmer všetky veľké automobilky a náležite sa na to pripravujú. Nasadenie elektrických vozidiel je nevyhnutnosťou, ak chcú prežiť najbližšie roky. Kto totiž zaváha dnes, bude to mať o to ťažšie v budúcnosti. Značka Porsche nie je výnimkou a nedávno predstavila koncept športového vozidla Porsche Mission E, ktorý je odpoveďou firmy na konkurenciu.

Má byť pekelne rýchly, spoľahlivý a najmä ekologický. Do sériovej výroby by sa mal dostať v roku 2019. Aj napriek tomu, že elektromobily presadzuje v súčasnosti hlavne Tesla, neznamená to, že víťazom budúceho konkurenčného boja sa stane práve táto legendárna nemecká automobilka.

Zdroj: Etrend

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK