Európska únia si predvolala na koberček Marka Zuckerberga. Dôvodom je nedávny škandál

  • Mark Zuckerberg pricestuje do Európy, kde bude po druhýkrát čeliť nepríjemným otázkam
  • Tentokrát mu ich budú pokladať členovia Európskeho parlamentu
  • Druhá séria otázok na telo má samozrejme súvis s nedávnym únikom súkromných údajov
mark zuckerberg
flickr
  • Mark Zuckerberg pricestuje do Európy, kde bude po druhýkrát čeliť nepríjemným otázkam
  • Tentokrát mu ich budú pokladať členovia Európskeho parlamentu
  • Druhá séria otázok na telo má samozrejme súvis s nedávnym únikom súkromných údajov

Mark Zuckerberg sa chystá do Európy. Na rozdiel od iných ciest, ktoré absolvoval v minulých rokoch bude tento trošku iný. Už po druhýkrát si tak bude pripadať ako na stretnutí amatérov, ktorí online svetu vôbec nerozumejú. Presne takto to totiž vyzeralo nedávno, keď vypovedal pred členmi amerického kongresu, ktorí niekedy kládli záludné a priam detinské otázky. No čo, keď to zvládol raz, tak to zvládne aj druhýkrát.


Prečo má však záujem o vypočutie práve Európska únia? Dôvod je jednoduchý. Podobne ako v prvom prípade budú otázky súvisieť s nedávnym škandálom analytickej spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá sa dostala k súkromným údajom o používateľoch Facebooku za pomoci špeciálnej aplikácie. Pôvodne sa hovorilo o 50 miliónoch poškodených.

Záujem o vypočúvanie prejavila aj Británia

Toto číslo však nakoniec stúplo na rekordných 87 miliónov. Údaje boli získavané za účelom ovplyvnenia výsledkov amerických prezidentských volieb, ktoré sa konali v roku 2016. Táto úloha bola splnená. Favorizovaná Hillary Clinton pohorela na celej čiare a do čela krajiny sa dostal nevyspytateľný Donald Trump. Keďže sa jednalo o americké voľby, väčšina poškodených pochádzala práve odtiaľto. Facebook však urobil chybu, keď sa priznal s tým, že postihnutých by mohlo byť aj 2,7 milióna užívateľov z Európy.

Toto vyhlásenie nadvihlo obočie úradníkov z Bruselu. Tí sa rozhodli pozvať šéfa sociálnej siete na druhú časť otázok a odpovedí. Mark samozrejme pozvanie prijal, keďže jeho cieľom je pochovať všetky pochybnosti hlboko pod čiernu zem. Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani sa na vzácnu návštevu náležite pripravuje. Vzácny hosť totiž príde tento týždeň. Pôvodne sa malo celé stretnutie odohrávať za zatvorenými dverami, ale nakoniec sa pravdepodobne dočkáme plnohodnotného streamu.

Stretnutie by sa malo odohrať už zajtra o 18:15 a trvať by malo do 19:30 miestneho času. Mark Zuckerberg bol pozvaný aj do Anglicka, kde by mal vypovedať pred Britským parlamentom. Predpokladá sa totiž, že milión užívateľov z celkového množstva pochádzalo práve z Anglicka. Zuckerberovou výpoveďou sa však nič nekončí. Pred Európsky parlament sa v neskoršom termíne postavia aj ďalší predstavitelia sociálnej siete.

zdroj: news.sky.com , independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech