Facebook prináša pre Slovákov ďalšiu novú službu, ktorou chce konkurovať bazárom

  • Facebook aj napriek starostiam, ktoré spôsobil škandál s únikom súkromných informácií používateľov, pilne pracuje na novinkách
  • Už aj na Slovensku môžeš smelo využívať službu marketplace a jednoducho predávať či nakupovať
marketplace
Twitter
  • Facebook aj napriek starostiam, ktoré spôsobil škandál s únikom súkromných informácií používateľov, pilne pracuje na novinkách
  • Už aj na Slovensku môžeš smelo využívať službu marketplace a jednoducho predávať či nakupovať

Ak sa pohybuješ na Facebooku pravidelne, tak vieš, že táto sociálna sieť sa už dávno nevyužíva len na spájanie sa s kamarátmi a klebetenie o nepodstatných veciach. Facebook už dávno prekročil hranice svojho pôvodného určenia. Dnes tu nájdeš množstvo pridaných služieb. Medzi tými najčerstvejšími je aj Marketplace alebo inak povedané, obdoba bazáru. Ak si sa snažil niekedy niečo predávať, určite ťa napadlo využiť aj Facebook, pretože ten obsahuje mnoho skupín, ktoré slúžia výlučne na predaj.

Stačilo jednoducho do skupiny pridať inzerát a mohol sa ti ozvať potenciálny záujemca. Toto však malo jednu menšiu nevýhodu. Tvoj inzerát videl iba určitý okruh ľudí v skupine. So službou Marketplace sa však tvoj inzerát objaví omnoho väčšej skupine ľudí, a tak máš väčšiu šancu na predaj. Facebook Marketplace prišiel do Európy v minulom roku. Ku nám mu však cesta trvala dlhší čas. Čakanie sa však určite vyplatilo. Predávanie a nakupovanie bude totiž ľahšie ako kedykoľvek predtým.

Vynikajúca náhrada staromódnych predajných skupín

A kde ho nájdeš? Nie každému sa ikonka novej služby zobrazila hneď, a tak niektorí na ňu môžu čakať o trošku dlhšie. Ak si však šťastlivcom, tak by sa Marketplace mal nachádzať presne pod Novinkami a Messengerom. V prípade, že tam ešte nie je, vydrž a on sa určite objaví.

Marketplace má obrovskú šancu stať sa najväčším bazárom na Slovensku a predajné skupiny na Facebooku tak môžu stratiť svoj význam. „Za“ hovorí možnosť detailného filtrovania predajcov podľa lokality a vzdialenosti. Nakupovať môžeš dokonca aj podľa kategórií produktov či ceny.

Pridávanie inzerátov je tiež veľmi intuitívne. Pohodlnejšie je vkladanie inzerátu cez mobilný telefón. Prečo tomu tak je? So smartfónom odpadá nahrávanie fotografií produktu do počítača. Jednoducho ho odfotíš a pridáš do inzerátu. Záujemcovia o daný produkt ti potom priamo napíšu správu cez Messenger a následne je predaj na tebe. Nevýhodou je určite zvýšený výskyt ľudí, ktorí sa budú chcieť na online predaji nabaliť napríklad predajom falošného tovaru. Takže si treba dávať aspoň trošku pozor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech