Jediné Bugatti Chiron zo Slovenska sa predáva za rekordnú sumu. V hre sú milióny eur

  • Bugatti Chiron k najlepším automobilom sveta
  • Na Slovensku vieme iba o majiteľoch staršej verzie s podtitulom Veyron
  • Vďaka chystanej dražbe na zahraničnom webe bol ale odhalený pravdepodobne jediný slovenský majiteľ najnovšieho Chironu
bugatti
wikimedia.org
  • Bugatti Chiron k najlepším automobilom sveta
  • Na Slovensku vieme iba o majiteľoch staršej verzie s podtitulom Veyron
  • Vďaka chystanej dražbe na zahraničnom webe bol ale odhalený pravdepodobne jediný slovenský majiteľ najnovšieho Chironu

Bugatti Chiron je jedinečné vozidlo určené pre extrémne solventných klientov. Značka sa zaviazala vyrobiť iba 500 kúskov 1500-koňového trhača asfaltu, čo logicky vyhnalo jeho cenu do astronomických výšin. Počiatočná cena začína na hranici 2,4 milióna eur. Za svoje peniaze však zákazník dostane perfektne vyladené vozidlo, na ktoré si počká až niekoľko mesiacov. Toľko totiž trvá jeho výroba, vrátane testovania a ladenia tých najmenších detailov. V tomto prípade platí „heslo trpezlivosť ruže prináša“.

Vlastní však takéto vozidlo aj nejaký šťastlivec zo Slovenska? Odpoveď na túto otázku bola až donedávna zahalená rúškom tajomstva. Starší model Veyron má svojich majiteľov aj na Slovensku. Medzi nimi bývalých vlastníkov patril aj „médiami milovaný“ slovenský podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorý ho však pravdepodobne predal šťastnému záujemcovi. Ktovie, možno ho chcel vymeniť za novší model.

Bugatti Chiron vidíme prevažne na kvalitných cestách v bohatých zahraničných krajinách, kde sa na ňom premávajú šejkovia alebo známe celebrity. Je to vozidlo, ktoré slúži skôr na verejnú prezentáciu bohatstva svojho majiteľa než bežné cestovanie. Práve preto ich v bežnej premávke málokedy vidíš. Možno aj to je dôvod, prečo sa zdá, že na Slovensku tieto vozidlá takmer neexistujú.

Ako sa ukázalo, opak bol pravdou a aj u nás sa nášiel jeden utajený majiteľ. Prečo toľké tajnosti? Nie každý sa chce na aute predvádzať, niekto ho berie ako kúsok do zbierky. A ak si jediný na Slovensku, nie je to dobrý pocit. Možno práve preto sa ho jeho súčasný majiteľ rozhodol predať. Na zahraničnom webe sa objavila ponuka, ktorá určite nenechá chladného žiadneho nedočkavca, ktorému sa nechce čakať niekoľko mesiacov, kým ho súdruhovia z Bugatti „vyžrebujú z klobúčika“ a začnú pracovať na jeho štvorkolesovom tátoši.

Odhadovaná cena bola stanovená v rozmedzí 3,2 – 3 ,6 miliónov eur, čo je o trochu viac ako oficiálna cena. Za túto cenu však dostaneš exkluzivitu v podobe vozidla, ktoré bolo jedno z prvej dvadsiatky vozidiel odoslaných zákazníkom z celého sveta v priebehu minulého roka. Vozidlo dostaneš v modrom Atlantic blue/French Racing prevedení s karbónovým volantom a modrými brzdovými strmeňmi. Automobil je okrem toho takmer nejazdený.

Počítadlo ukazuje menej ako 1 000 kilometrov. Z toho rovnú polovicu najazdili pri testoch vozidla ešte pred zaradením do katalógu. Slovenského majiteľa prezradili informácie o vozidle umiestnené na stĺpiku dverí. Zistilo sa, že automobil prešiel kontrolou originality práve na STK-čke v Nových Zámkoch. Okrem toho sa stačí pozrieť na identifikačné číslo vozidla a dať si vyhľadať detailnejšie informácie. Samotná dražba sa začne 7. februára na výstave Rétromobile Paris.

zdroj: rmsothebys.com , facebook.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech