Na týchto automobiloch najazdia ľudia v priemere najviac kilometrov

  • Zaujímalo ťa niekedy, ktoré modely automobilov sú najviac využívané?
  • Ak áno, určite ťa zaujmú údaje, ktoré zozbierali stanice technickej kontroly v Nemecku (TÜV)
  • Štatistické údaje boli získané vďaka vzorke takmer 9 miliónov vozidiel
automobily
flickr
  • Zaujímalo ťa niekedy, ktoré modely automobilov sú najviac využívané?
  • Ak áno, určite ťa zaujmú údaje, ktoré zozbierali stanice technickej kontroly v Nemecku (TÜV)
  • Štatistické údaje boli získané vďaka vzorke takmer 9 miliónov vozidiel

Hitparády, rebríčky a iné zaujímavosti sa netýkajú len známych hudobných interpretov. Máme tu rebríčky najbohatších ľudí sveta, ale aj najspoľahlivejších automobilov. To je však už nuda, pretože je to stále o tom istom a prvé priečky pravidelne obsadzujú tie isté osoby či automobily. Dnes tu však máme zaujímavejší rebríček, ktorý sa rozhodla zostaviť sieť nemeckých staníc technickej kontroly združených pod značkou TÜV.

Pracoviskami týchto staníc prejdú ročne milióny vozidiel. Počas technickej kontroly sa zozbiera obrovské množstvo údajov, s ktorými je možné ďalej pracovať. Bolo by škoda ich nevyužiť aj na vytvorenie nejakého poriadneho rebríčka. Tento rebríček je totiž zameraný na počet najazdených kilometrov. Nebude to teda typický zoznam najspoľahlivejších vozidiel. Práve preto sa v prvej desiatke nachádza aj dvojica vozidiel, ktoré sú alebo boli známe nižšou spoľahlivosťou. To však neznamená, že ľudia na nich nenajazdia obrovské vzdialenosti.

TÜV pracovala s bohatou vzorkou takmer 9 miliónov vozidiel, ktoré sa zúčastnili technickej kontroly v období medzi júnom 2016 a júlom 2017. Sústredili sa hlavne na vozidlá, ktoré mali vek od osem do jedenásť rokov, a teda mali už niečo za sebou. Zistili sa zaujímavé údaje. Vozidlá z tejto vzorky najazdili v priemere 120 000 kilometrov. Každé z nich však k tomuto výsledku prispelo iným číslom. Niektoré značky boli využívané v maximálnej možnej miere a iné naozaj minimálne. My sa však pozrieme na prvú desiatku, ktorá prispela k celkovému priemeru najviac.

Volvo V70 a XC70

Vyrobené: 2007-2008

Na prvom mieste sa umiestnili dva modely automobilky Volvo V70 a XC70. Za časové obdobie od 10 do 11 rokov ich majitelia najazdili 201 000 kilometrov. Tieto stroje sa okrem toho vyznačujú vynikajúcou spoľahlivosťou.

BMW X5

Vyrobené: 2007-2008

Na druhom mieste je BMW X5, ktorého majitelia v Nemecku najazdia 180 000 kilometrov. Pozícia BMW je prekvapivá, pretože automobil nepatrí medzi najspoľahlivejšie vozidlá.

Volkswagen Sharan

Vyrobené: 2007-2008

Na treťom mieste sa umiestnil Volkswagen Sharan, ktorého majitelia najazdia v meranom období 179 000 kilometrov. Toto vozidlo je v Nemecku veľmi obľúbené a spoľahlivé.

Volkswagen Passat

Vyrobené: 2007-2008

Štvrtá pozícia patrí nemenej obľúbenému Passatu. Tieto automobily patria k stáliciam na nemeckých cestách a ich majitelia na nich najazdia v priemere 176 000 kilometrov.

Mercedes-Benz M

Vyrobené: 2007-2008

Ďalšie miesto obsadil nemecký Mercedes so svojím SUV modelom, ktorý je vhodný na cesty, ale aj nespevnený povrch. Majitelia najazdia v priemere 175 000 kilometrov.

Mercedes-Benz E

Vyrobené: 2007-2008

S Mercedesom sa ešte nelúčime, keďže obsadil aj ďalšiu priečku s modelom triedy E. Tento model mal v minulosti so spoľahlivosťou problém. Nemecká automobilka na vozidle popracovala a dnes patrí medzi najspoľahlivejšie vozidlá značky. Ani po 175 000 nemá problémy.

Audi A6

Vyrobené: 2009-2010

Audi je známe svoju kvalitou, a tak nebolo prekvapením, že sa nejaký ten model ocitne v prvej desiatke. A6-tku jej majitelia využívajú hojne a v priemere prejdú rovnaký počet kilometrov ako vyššie uvedené modely od Mercedesu.

Volkswagen Touareg

Vyrobené: 2007-2008

Dnes už legendárna rada vozidiel Touareg má v portfóliu značky pevné miesto. Niet sa čomu čudovať. Toto vozidlo patrí k tým spoľahlivým. Jeho spokojní majitelia sú toho dôkazom. Najazdia v priemere 174 000 kilometrov

Ford Galaxy

Vyrobené: 2007-2008

Deviata priečka patrí Fordu Galaxy. Toto vozidlo je vďaka svojej veľkosti obľúbené u rodín s deťmi. Nemeckí užívatelia na ňom najazdia v priemere 170 000 kilometrov.

Ford S-Max

Vyrobené: 2007-2008

Prvú desiatku uzatvára ďalší rodinný model Ford S-Max, na ktorom jeho majitelia najazdia v priemere 167 000 kilometrov.

zdroj: autoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech