Najbohatší Čech si od minulého roka prilepšil o niekoľko miliárd eur

  • Aj v Českej republike sa nájdu ľudia, ktorí majú na svojom účte pekných pár miliárd eur
  • Na vrchole rebríčka u našich susedov už dlhšiu dobu kraľuje Petr Kellner
  • Ide mu karta a dokonca mu patrí 88. priečka v rebríčku najbohatších ľudí sveta
kellner
Twitter
  • Aj v Českej republike sa nájdu ľudia, ktorí majú na svojom účte pekných pár miliárd eur
  • Na vrchole rebríčka u našich susedov už dlhšiu dobu kraľuje Petr Kellner
  • Ide mu karta a dokonca mu patrí 88. priečka v rebríčku najbohatších ľudí sveta

Keď máš na konte miliardy, zarábanie nových miliárd k dobru určite nie je až taká náročná úloha. Petr Kellner by o tom vedel určite rozprávať. Od minulého roka sa zdvihla hodnota jeho majetku o 2,75 miliárd eur. Tajomný miliardár si svoj súkromný život stráži, a preto ho málokedy uvidíš na verejnosti. Je jednoducho poriadny tajnostkár.

Je však o ňom známe aj to, že sa nebojí riskovať a práve vďaka svojej odvahe sa dostal tam, kde je teraz. Najviac peňazí získal vďaka investičnej spoločnosti PPF, v ktorej má 98 % podiel. Nie je preto prekvapením, že väčšia časť jeho majetku pochádza práve z tohto zdroja. V súčasnosti patrí medzi 5 najvplyvnejších ľudí v Českej republike, a to všetko len vo veku 35 rokov, čo je naozaj obdivuhodné.

Ďalším zdrojom jeho financií je spoločnosť známa pod názvom Home Credit, ktorá je poskytovateľom spotrebiteľských pôžičiek. Ak si niekedy nakupoval na splátky, pravdepodobne si podpisoval zmluvu práve s touto spoločnosťou. Jej služby sú totiž pomerne rozšírené aj na Slovensku. Petr Kellner mal však omnoho smelšie plány a rozhodol sa vstúpiť na čínsky trh. Začiatky boli ťažké, keďže v tejto oblasti je obrovská konkurencia.

Trpezlivosť však ruže prináša a celému úspechu v Číne dopomohlo aj budovanie vzťahov medzi Kellnerom a českými politikmi. V súčasnosti je Home Credit na tretej priečke v krajine. Služby Home Credit je možné využiť už v  280 čínskych mestách. Spoločnosť pokryla 18 % spotrebiteľských úverov v celej krajine. To prezradili zverejnené údaje z júla 2016.

Niet preto prekvapením, že na starom kontinente patrí Petr medzi tých najbohatších ľudí. Celosvetovo mu k vrcholovým priečkam ešte dosť chýba, ale umiestnenie na 88. mieste v rebríčku magazínu Forbes, a to nie je vôbec na zahodenie.

Len o niekoľko týždňov po zverejnení tohtoročného rebríčka jeho majetok narástol o ďalších 323 miliónov eur. V súčasnosti sa výška majetku odhaduje na takmer 13 miliárd eur. Od roku 2016, keď mal jeho majetok hodnotu 8,4 miliárd eur, ho teda dokázal navýšiť o viac ako 50 %.

zdroj: czechcrunch.cz , hlidacipes.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech