Najlepšou herečkou Európy do 18 rokov sa stala iba 11-ročná Slovenka

  • O tom, že aj na Slovensku máme skvelých mladých hercov nás presvedčila Martina Kapráliková
  • Mladá herečka svojím hereckým výkonom očarila porotu na filmovom festivale v Londýne
Martina Kapráliková
CineVision
  • O tom, že aj na Slovensku máme skvelých mladých hercov nás presvedčila Martina Kapráliková
  • Mladá herečka svojím hereckým výkonom očarila porotu na filmovom festivale v Londýne

Gold Movie Awards Goddess Nike je pomerne mladý filmový festival nezávislých filmov, ktorý sa každoročne koná v Londýne. Inak tomu nebolo ani tentokrát. Pri vyhlasovaní výsledkov však nastalo prekvapenie, keď jednu z kategórií vyhrala aj detská herečka, ktorá má iba sladkých jedenásť. Ešte lepšou správou je to, že mladá herečka je rodená Slovenka. Kritika, že Slovensko nemá kvalitných mladých hercov, je tak vlastne neopodstatnená.

A kto je malá víťazka kategórie najlepšia herečka do 18 rokov? Martina Kapráliková je sympatická mladá šibalka, ktorá očarila prísnu porotu práve vďaka svojmu výkonu vo filme s názvom Ríbezlák. Je to vôbec prvé ocenenie, ktoré tento snímok získal. Posledná klapka slovenského filmu, ktorý sa natáčal na myjavských kopaniciach padla v novembri 2017.

Hravá komédia nám prináša náhľad do života staršieho manželského páru, spisovateľa Ondreja a jeho ženy Katky. Príbeh poukazuje na pevné putá, ktoré spájajú blízkych ľudí. Hlavné postavy stvárnili herecké legendy Martin Huba a Emília Vášáryová

Herecká krv sa nezaprie

Martina Kapráliková vo filme stvárnila ich vnučku Violu. Svoju prácu na pľaci odviedla naozaj ako veľká profesionálka. Chválou na jej osobu nešetril ani samotný režisér celého diela Marek Káčer. Či už to bola dokonala príprava dialógov alebo ponorenie sa do svojej postavy, do ktorej vložila množstvo mladíckeho nadšenia a energie. Všetko urobila na maximum.

Priezvisko Kaprálik nie je na Slovensku úplne neznáme a akosi automaticky sa spája s herectvom. Až sa naskytá otázka, či nie je mladá herečka členkou slávnej hereckej rodiny. Predsa len Dušan Kaprálik je hereckou stálicou. A je to naozaj tak. Otec Martiny, dabér a herec Martin Kaprálik je synom Dušana. Jeho manželkou je jeho láska Michaela, ktorú stretol, ako sa na herca patrí priamo na doskách, ktoré znamenajú svet.

Bola to láska na prvý pohľad. Jablko naozaj nepadá ďaleko od stromu a vyzerá, že dcéra sympatického hereckého páru pôjde presne v šľapajach svojich rodičov. Je tu tak obrovská šanca, že z malej herečky vyrastie jedna zo stálic slovenského filmu.

Zdroj: Gold Movie Awards Goddess Nike 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech