Populárny model Škody to má zratané. Definitívny koniec výroby a náhrada v podobe legendy

  • Automobilka Škoda sa na základe klesajúcich predajov rozhodla ukončiť výrobu modelu Rapid
  • Lacnejšia alternatíva k obľúbenej Škode Octavia aj napriek cene zákazníkov neohurila
  • Prázdne miesto by mal vyplniť úplne nový hatchback
škoda rapid
flickr
  • Automobilka Škoda sa na základe klesajúcich predajov rozhodla ukončiť výrobu modelu Rapid
  • Lacnejšia alternatíva k obľúbenej Škode Octavia aj napriek cene zákazníkov neohurila
  • Prázdne miesto by mal vyplniť úplne nový hatchback

Značka Škoda má pevné miesto v srdciach automobilových nadšencov nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Legendárna značka ponúka kvalitné vozidlá za pomerne solídne ceny.

Medzi najobľúbenejšie modely, ktoré sa umiestňujú na popredných priečkach v predajnosti patrí Fabia a Octavia. Tieto stálice tu budú pravdepodobne večne. Niekedy je však potrebné ponuku vozidiel rozšíriť o úplne nové modely. Presne tak to bolo aj v prípade modelu Škoda Rapid s karosériou typu liftback.

Tento model mal byť lacnejšou alternatívou k obľúbenej Octavii. Vznikol totiž v dobách, keď sa trh spamätával z hospodárskej krízy a ľudia si nemohli dovoliť kupovať drahé automobily. V tom čase sa tento model predával celkom slušne. Ako sa však výkonnosť ekonomiky v priebehu rokov zlepšovala, ľudia boli ochotnejší investovať do nákupu drahších a kvalitnejších modelov. Predaje Rapidu tak začali postupom času stagnovať a výroba vozidla, ktorého popularita rapídne klesá sa naozaj neoplatí.

Chystaný model sa inšpiruje moderným konceptom

V rámci celej Európy sa v minulom roku predalo 66 000 kusov modelu Rapid, čo nie je nejaké vysoké číslo. Vedenie automobilky sa tak rozhodlo upadajúci model postupne odstrániť z ponuky. Stať by sa tak malo na budúci rok. Ak máš teda o Rapid záujem, mal by si sa poponáhľať. Prázdne miesto neskôr vyplní nový záhadný model typu hatchback, ktorý by mal priamou konkurenciou pre modely Ford Focus alebo Kia Ceed. Bude však mierne väčší vďaka platforme MQB od Volkswagenu, na ktorej bude postavený. Na tejto platforme stojí napríklad obľúbený model Volkswagen Polo.


Chystaná novinka bude spracovaná omnoho kvalitnejšie, ako odchádzajúci Rapid. O pohon by sa mali starať dva typy motorov: trojvalcový 1.0 TSI alebo štvorvalcový 1.5 TSI. Výbava interiéru bude pravdepodobne vychádzať z nedávno predstaveného konceptu malého SUV s názvom Vision X. Budúci majitelia chystaného modelu sa tak môžu tešiť na veľký dotykový displej v strede palubnej dosky.

Názov pripravovanej novinky nie je zatiaľ známy. Je však isté, že s menom Rapid sa môžeš rozlúčiť. Nebolo by však prekvapením, keby sa nový model pýšil napríklad menom Felicia alebo Favorit. Možné je totiž všetko.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK