Poznáme 8 finalistov, ktorí zažiaria na dlho očakávanom podujatí Startup Awards 2017

  • Startup Awards predstavuje už tradičnú súťaž, na ktorej sa majú možnosť sa predstaviť tie najinovatívnejšie technologické spoločnosti zo Slovenska. 8 najperspektívnejśích startupov bolo vybraných po intenzívnom trojdňovom Bootcampe v Šamoríne.
sta
archív:startupawards
  • Startup Awards predstavuje už tradičnú súťaž, na ktorej sa majú možnosť sa predstaviť tie najinovatívnejšie technologické spoločnosti zo Slovenska. 8 najperspektívnejśích startupov bolo vybraných po intenzívnom trojdňovom Bootcampe v Šamoríne.

V poradí 7. ročník Startup Awards sa bude konať už 1. decembra 2017.  Zdá sa ale, že tohtoročný event bude patriť medzi tie najvzrušujúcejšie s konkurencieschopnosťou, aká tu doposiaľ nebola.

Tento rok prichádza aj k pár zásadným zmenám. Nepredstaví sa totiž 12 finalistov, ako tomu bývalo po iné roky ale len 8 tých najlepších, akých Slovensko ponúka. Zmeny sa budú týkať aj kategorizácie, namiesto štyroch rôznych bude len jedna hlavná.

Novinkou je aj ocenenie Challanger Award, ktorú získa slovenská technologická spoločnosť, ktorá dosiahla vynikajúci úspech v predchádzajúcom roku a má potenciál sa milovými krokmi posunúť vpred aj ďalší rok. Podmienkou je, aby bolo táto spoločnosť na trhu minimálne 7 rokov.

Udeľovať sa bude aj špeciálna cena: Mission Award, tá poputuje startupu, ktorý rieši v spoločnosti dôležitú sociálnu výzvu. Tešiť sa môžeš aj na cestovanie do budúcnosti v podobe konferencie Future Now.

Okrem iného udalosť Startup Awards slúži ako virtuálny urýchľovač a platforma spájajúca najlepšie začínajúce podniky s potenciálnymi investormi a firemnými partmermi.

Nie je to však len o hlavnej ceremónii, veľké veci sa odohrávajú aj mimo pódia v zákulisí tejto súťaže. Ide napríklad o 3-týždňový Bootcamp. Ten je pre začínajúcich podnikateľov ideálnou príležitosťou na odštartovanie ich fundrasingového úsilia a zabezpečenie potenciálnych investícií. Minulý víkend sa na Bootcampe zúčastnilo približne 20 investorov zo strednej a východnej Európy, medzi ktorými nechýbali ani Credo Ventures, DayOne Capital, Neulogy Ventures, Pioneers Ventures, Crowdberry a mnoho ďalších.

Všetkých 23 účastníkov Bootcampu sa mohlo stretnúť s vedúcimi predstaviteľmi najvýznamnejších akceleračných startupových štúdií ako sú Launcher, WeXelerate alebo EIT Digital.

Startup Awards sa zameriava na preklenutie rozdielov medzi novými a inovatívnymi produktami a podnikmi, ktoré hľadajú jedinečné riešenia. Preto väčšina inovatívnych firiem Slovenska ako je Tatra banka, ZSE, O2 Slovakia, Škoda Auto, Eset a ďalšie, patria medzi dlhoročnými podporovateľov  podujatia.

Kontentino


Kontentino je prehľadný kalendár a plánovač postov na Facebook. Slúži na veľmi jednoduché a intuitívne plánovanie a schvaľovanie postov. Ako social media manažér môžete v Kontentine vytvárať a plánovať posty pre stránky, ktoré spravujete, spolupracovať na príprave postov s grafikmi alebo prekladateľmi. Hlavnou funkciou je sprehladnenie schvaľovania postov klientom.

MATSUKO


Firma MATSUKO sa pôvodne venovala vývoju počítačových hier a ich aplikáciami aj mimo herného biznisu. Momentálne sa venuje vývoju aplikácií v zmiešanej realite, kde používajú umelú inteligenciu. Hlavný produkt, ktorý vyvíjajú, sú holografické roboty.

Minty

Minty je ľahkou a jednoduchou platformou pre pro­fe­si­onál­nych ilus­trá­to­rov, ktorí tu môžu pre­zen­to­vať svoju prácu, pre­dá­vať svoje naj­lep­šie diela, po­zý­vať si pria­te­ľov a or­ga­ni­zo­vať celú ko­lek­ciu svojich umeleckých prác. Minty prináša kvalitné artworky od autorov, ktorí kreslia pre tituly ako WIRED, Fast Company alebo Harvard Business Review.

Neseda


Neseda je projekt, za ktorým stoja Vlado Zlatoš a Michal Truban. Pomocou inteligentnej stoličky sa rozhodli bojovať proti problémom sedavého života. Idea Nesedy vychádza z faktu, že ľudské telo bolo stvorené na pohyb a neexistuje jediná najlepšia poloha na sedenie. Stolička teda umožňuje niekoľko rôznych spôsobov sedenia. Či už v tureckom sede, v drepe alebo v kľaku, podstatou Nesedy je pravidelné menenie polôh.

Netcore (Unimus)

Unimus je riešenie na zálohovanie a manažment sieťových zariadení. Administrátorom sietí poskytuje nástroje na monitoring krízových situácií a následné obnovenie zdrojov (disaster recovery). Dáva im tiež prehľad o konfigurácii zariadení a vykonaných zmenách.

Poetic Studio (Sacred Fire)

Poetic Studio do StartupAwards.SK ide s novým formátom príbehových hier, ktorý je podľa neho vhodný na adaptáciu populárnych filmov, kníh a seriálov, aj tých, ktoré neboli v hrách nikdy stvárnené.

Tento interaktívny formát teraz predstavujú prostredníctvom pôvodnej RPG hry Sacred Fire. Podľa autorov ide o hru, v ktorej „vaša ľudskosť a emócie sú základom boja za prežitie a vnútornú slobodu“.

SaftraPhotonics

SaftraPhotonics vznikol v roku 2014 ako high-tech spin-off košickej Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Tím okolo profesora Pavla Miškovského sa zaoberá vývojom v oblasti fotoniky a biomedicíny.

Virtual Medicine

Tomáš Brngál so svojím tímom vymysleli spôsob, ako zatraktívniť lekárstvo pomocou aplikácie Virtual Medicine. Stačí si len nasadiť špeciálne okuliare a vďaka aplikácii sa dostaneš do virtuálnej pitevne, kde si môžeš prezrieť časti ľudského tela v 3D podobe.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá