Nový kabriolet od Škody je na svete. Privítaj Sunroq

  • Škoda Sunroq je novým kabrioletom nesúcim logo Škoda
  • Nie je to však typický automobil určený pre masívne nasadenie, je jediný svojho druhu
  • Jedná sa o dielo študentov podnikového učilišťa v Mladej Boleslavi
škoda
škoda auto
  • Škoda Sunroq je novým kabrioletom nesúcim logo Škoda
  • Nie je to však typický automobil určený pre masívne nasadenie, je jediný svojho druhu
  • Jedná sa o dielo študentov podnikového učilišťa v Mladej Boleslavi

Študenti podnikového učilišťa automobilky Škoda sa pripravujú na pracovný život praxou. Čo môže byť totiž pre žiakov väčšou motiváciou než vytvorenie vlastného automobilu? Legendárny výrobca automobilov si zároveň vychováva budúcich profesionálov, ktorí plnohodnotne prispejú k rozvoju značky v budúcnosti. Obe strany si tak prídu na svoje.

Budovanie automobilov študentmi spadá pod tzv. projekt Azubi, ktorý má za sebou už piaty ročník. Cieľom tohto projektu je vziať sériový model značky a vytvoriť z neho niečo úplne nové. Niečo, čo prekvapí verejnosť.

V priebehu 5 rokov tak bolo vytvorených 5 unikátnych vozidiel: Škoda CitiJet, vychádzajúca z modelu Citigo, Škoda Funstar z Fabie, Škoda Atero, vychádzajúca zo Škody Rapid a plážová bugina Škoda Element fungujúca na elektrický pohon. Piatym prírastkom je Škoda Sunroq, ktorej názov si mnohí, kvôli dvom posledným písmenkám spoja určite s modelom Karoq. Práve tento obľúbený SUV model sa pod rukami 23 starostlivo vybraných študentov premenil na úplne iné vozidlo.

Sunroq je hotovým skvostom

Kabriolet na prvý pohľad vôbec nepripomína vzorový model, z ktorého vyšiel. Niet sa čomu čudovať, úprav je tu viac ako dosť. Tou najväčšou bolo kompletné odstránenie strechy vozidla. Toto bol prvý a dá sa povedať, že najradikálnejší zásah do karosérie. Následne sa popracovalo na A a B stĺpikoch automobilu. Okrem iného boli vymenené aj pôvodné dvere. Tie  nové museli byť vyrobené na mieru samotnými študentmi. Keďže kabriolet nie je SUV-čko, bolo potrebné popracovať aj na výške podvozku. Tú sa podarilo znížiť výmenou tlmičov.

Model Sunroq má odpruženie z mo­delu Oc­ta­via RS. Zmenil sa aj výfukový systém. Toto sú asi najviditeľnejšie zmeny, avšak šikovní študenti pracovali aj na malých detailoch. Do kľučiek dverí bolo zabudované podsvietenie. Aby svetielok nebolo málo, v prepracovanom prednom aj zadnom nárazníku a v dverách sa nachádzajú diódy, ktoré premietajú logo Škoda priamo na vozovku. Jednoducho paráda! Automobil je už hotový a študenti ho pyšne predstavili spolu s predstaviteľmi automobilky Škoda. Tento netypický kabriolet by bol určite veľmi obľúbeným modelom, ak by sa vyrábal vo veľkom. Nemyslíš?

zdroj: auto.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech