• Dnes sa naši hokejisti prvýkrát predviedli na olympijských hrách
  • Proti Olympijským športovcom z Ruska predviedli fantastický výkon
sk-vs-rus-nahlad
facebook.com

Dnes sa slovenský fanúšik zimných olympijských hier tešil na niekoľko športov, v ktorých mali figurovať naši reprezentanti. Slalom, kde sa mali predstaviť naše medailové nádeje Petra Vlhová aj Veronika Velez-Zuzulová a aj vytrvalostné preteky v biatlonovom areáli Alpenzia s Anastasiou Kuzminovou, boli pre veľmi zlé poveternostné podmienky zrušené.

Na vlásku visel aj prvý hokejový zápas slovenskej reprezentácie, no nakoniec sme sa dočkali. Hoci prvé tri minúty zápasu priniesli nepriaznivý stav 2:0 pre súpera, nová generácia našich hokejistov na čele s trénerom Craigom Ramsaym, prekvapila bojovnosťou.

Veľké nádeje prišli už po prvej tretine, kedy sme v zápase vyrovnali. V tretej tretine sme Rusov ešte o niečo viac potrápili tretím gólom viac než 11 minút pred koncom, kedy Peter Čerešňák využil presilovú hru. Aj napriek niekoľkým nasledujúcim oslabeniam a niekoľkým infarktovým stavom fanúšikov si však chlapci dokázali výsledok udržať a vyhrali sme 3:2. Našim chlapcom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie zápasy!