Slovenský Sygic prichádza s revolučnou službou pre cestovné kancelárie

  • Slovenská firma Sygic urobila poriadnu dieru do sveta vďaka svojej navigácii
  • Momentálne sa však chystá svoj úspech zopakovať rozširovaním platformy Sygic Travel
  • Aj cestovné kancelárie by si mali prísť na svoje vďaka novému rozšíreniu, ktoré im umožní zarobiť ešte viac
sygic travel
facebook.com
  • Slovenská firma Sygic urobila poriadnu dieru do sveta vďaka svojej navigácii
  • Momentálne sa však chystá svoj úspech zopakovať rozširovaním platformy Sygic Travel
  • Aj cestovné kancelárie by si mali prísť na svoje vďaka novému rozšíreniu, ktoré im umožní zarobiť ešte viac

Sygic trafil klinec po hlavičke, keď sa rozhodol vyvíjať navigačné aplikácie. Od roku 2004, keď bola firma založená, pretieklo mnoho vody a zakladatelia určite s úsmevom spomínajú na prvú nesmelú verziu ich softvéru. Ten dnes nájdeš na naprieč všetkými platformami, ktoré niečo znamenajú. Sygic si na svoje konto pripísal niekoľko úspechov. V roku 2009 sa stal prvou firmou, ktorá priniesla GPS navigáciu pre iPhone. V roku 2015 si ich aplikáciu stiahlo viac ako 100 miliónov ľudí.

Dobre rozbehnutý biznis je potrebné sústavne rozvíjať, aby fungoval ako pekne naolejovaný motor. Skvelé nápady sú zárukou rastu. Sygic preto v roku 2016 priniesol novinku Sygic Travel. Túto začala vyvíjať pod iným názvom firma Tripomatic už v roku 2011. Sygic však kúpil 51 % tohto startupu. Sygic Travel poskytuje všetko potrebné na to, aby sa cestujúci cítil ako v bavlnke. Chceš nájsť inšpiráciu? A čo tak naplánovať si celú cestu alebo si jednoducho iba rezervovať dovolenku? Odpovede na všetky tieto otázky a ešte omnoho viac ti prináša práve táto obľúbená služba.

Pre cestovné kancelárie

V súčasnosti sa Sygic Travel už iba vylepšuje. Firma sa však začína orientovať aj na služby pre cestovné kancelárie. Bol spustený web White Label, ktorý prináša výhody všetkým poskytovateľom cestovateľských služieb. Cestovné kancelárie si môžu toto webové rozhranie pridať na vlastné stránky. Mohlo by im to pomôcť získať ešte viac zákazníkov. Vďaka tomuto rozhraniu je totiž možné vyhľadávať v mnohých parametroch priamo na stránke cestovnej kancelárie. Ľudia si môžu nájsť rôzne turistické destinácie, možnosti ubytovania a iné nevyhnutné veci súvisiace s dovolenkou.

Teoreticky sa jedná o víťaznú situáciu aj pre tvorcov aj pre cestovné kancelárie. Ak sa totiž predaj realizuje cez White Label a bude sprostredkovaný cez Booking.com alebo Getyourguide.com, tak má predávajúci nárok na províziu. Celá nová webová nadstavba funguje pomerne jednoducho a spolupracuje s obrovskou databázou, ktorú Sygic v priebehu rokov vybudoval. Vďaka tomu je možné vyhľadávať až medzi 20 miliónmi turistických miest. Väčšina týchto miest je v databáze doplnená o dodatočné údaje v podobe otváracích hodín či napríklad cenách vstupného. Pri mnohých nájdeš dokonca aj panoramatické fotografie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech