Stratený aljasšký malamut skončil na Slovensku ako masť na priedušky

  • Pátranie po vzácnom plemene psa, ktorý sa stratil začiatkom roka, je na konci
  • Pes prišiel o život krutým spôsobom a domáci si z neho vyškvarili masť na priedušky
pes
facebook.com
  • Pátranie po vzácnom plemene psa, ktorý sa stratil začiatkom roka, je na konci
  • Pes prišiel o život krutým spôsobom a domáci si z neho vyškvarili masť na priedušky

Celý tento bizarný prípad so smutným koncom sa začal písať začiatkom roka 2018, kedy svojmu majiteľovi zmizlo vzácne plemeno psa. Fenka, ktorá sa ponevierala po obci Uzovce v okrese Sabinov, sa už domov k svojmu majiteľovi nevrátila. Majiteľ tak oslovil políciu, aby mu s pátraním pomohla. Po psovi však nebolo ani stopy. Celý prípad sa naťahoval viac ako mesiac. Polícia ho uzavrela len pred pár dňami.

Majiteľ pravdepodobne ostal v šoku, keď sa dozvedel, čo sa vlastne s jeho milovanou fenkou stalo. Pes poslúžil miestnym osadníkom ako zdroj masti na priedušky. Ako sa však celý zamotaný prípad vlastne odohral? Únoscami bola podarená štvorica mužov z okresu Jarovnice, ktorá prechádzala večer 3. januára obcou Uzovce na svojom automobile značky Peugeot. Páchatelia vo veku od 25-49 rokov v obci zbadali osamelého psa, ktorý stál pri ceste v blízkosti autobusovej zastávky.

Smutný osud psa

Aj napriek pomerne veľkému plemenu psa sa rozhodli, že si ho vezmú so sebou. Nič netušiaci a dôverčivý pes zareagoval na volanie a poslušne nastúpil do automobilu. Následne sa jeden z mužov rozhodol, že si ho vezme k sebe. Dlho sa tam však neohrial, pretože štvorlístok sa rozhodol na psovi zarobiť a predať ho ďalej. Kde však predať ukradnutého psa bez problémov? Tip padol na obec Chminianske Jakubovany, kde žije prevažne rómska populácia. Tento výber spečatil smutný osud nič netušiaceho psa.

Skutočná cena 11-ročnej fenky bola približne 500 eur. Zlodeji ju však predali miestnym takmer zadarmo. Ocenili ju na 20 eur. Pes následne putoval k miestnemu osadníkovi, ktorý sa ho rozhodol podarovať svojej sestre. U nej vydržal nažive len pár dní, pretože v tejto komunite je všeobecne obľúbená psia masť, ktorá je podľa miestnych vynikajúca pri problémoch s prieduškami.

Majiteľovi fenky nepomohla ani finančná odmena, ktorú ponúkal za nájdenie zlodejov. Vinníkom hrozí za ich prečin až dvojročný pobyt za mrežami. Majiteľovi to však domáceho miláčika už nevráti.

Zdroj: Teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech