V Rakúsku zahliadli testovaciu verziu novej generácie Octavie

  • Automobilka škoda pracuje na novej Octavii
  • Milovníci značky by sa ho však mali dočkať až v roku 2020 po tom, čo bude uvedený nový Volkswagen Golf
  • Automobil je v súčasnosti zahalený rúškom tajomstva, jeho testovaciu verzia sa však preháňa v Rakúsku
škoda
autoevolution
  • Automobilka škoda pracuje na novej Octavii
  • Milovníci značky by sa ho však mali dočkať až v roku 2020 po tom, čo bude uvedený nový Volkswagen Golf
  • Automobil je v súčasnosti zahalený rúškom tajomstva, jeho testovaciu verzia sa však preháňa v Rakúsku

Značka Škoda je legendou. Výrobca z Mladej Boleslavi ponúka kvalitné vozidlá za dobré ceny. Pravidelne sa tiež umiestňuje na prvých pozíciách v rebríčkoch o najpredávanejšie vozidlá v bývalom Československu. Dva najpopulárnejšie modely výrobcu sú Škoda Fabia a Škoda Octavia. Sú však aj modely, ktorým sa prestalo dariť.

Príkladom môže byť Škoda Rapid, ktorá bola lacnejšou alternatívou k Octavii. Predaje tohto automobilu majú dlhodobo klesajúci trend, a preto sa v automobilke rozhodli ho postupne vyradiť z ponuky už v priebehu budúceho roka.

octaviaZobraziť celú galériu (2)
zdroj: autoevolution

Každý záujemca, ktorý by mal o lacnejšieho nástupcu Octavie záujem, sa bude musieť poponáhľať. Tí, čo nemajú hlboko do vrecka si však určite radšej počkajú na novučičkú Škodu Octavia, ktorá by sa mala na trhu objaviť až v roku 2020. Pôvodne už mala brázdiť cesty, ale situácia sa vždy nemusí vyvíjať podľa predstáv.

Štvrtá generácia po ôsmych rokoch

O všetkom totiž rozhoduje Volkswagen, ktorý automobilku vlastní. Koncern sa však dostal do poriadnej šlamastiky po tom, čo v roku 2015 vyplávalo na povrch podozrenie, že automobily vybavené dieselovými motormi sú doplnené o softvér, ktorý umelo znižoval hodnotu emisií pri testoch. Podozrenie bolo pravdivé a Volkswagen tak čakali obrovské pokuty. Okrem toho má mnoho starostí s vozidlami, ktoré vykupuje od poškodených zákazníkov. Práve preto sa nový model Octavie dostal na druhú koľaj.

octavia novy modelZobraziť celú galériu (2)
zdroj: autoevolution

To však neznamená, že sa na ňom nepracuje. Štvrtá generácia obľúbeného modelu je vo vývoji a dokonca bola odhalená na Rakúskych cestách, kde ju testujú. Aby nevzbudili pozornosť bola „odetá“ v starej karosérii. Jednalo sa o testovaciu mulu. Podvozok a interiér boli, samozrejme, nové. Zaujímavú snímku sa podarilo zachytiť redaktorom webu Autoevolution. A ako ju odhalili? Stačí sa pozrieť na to, ako neprirodzene karoséria na vozidle vyzerá. Musela byť totiž prispôsobená väčšej vzdialenosti medzi kolesami vozidla a zmene ťažiska.

Čo však o novom vozidle vieme? Je známe, že by malo byť priestrannejšie s dĺžkou 4,7 metra. Postavené by malo byť na modernizovanej platforme MQB, ktorá bola predstavená už v roku 2012. Použité materiály by mali byť ľahšie.

Široký bude aj výber pohonných jednotiek. Tie by mali pochádzať z rôznych modelov koncernu. Malo by sa jednať o trojvalcové 1.0 TSI, štvorvalcové 1.5 TSI a 2.0 TSI. V hre je samozrejme aj hybridná pohonná jednotka. Vyzerá to tak, že každý si vyberie to svoje.

zdroj: autoevolution.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech