V rebríčku najkvalitnejších áut nemecké značky totálne prekonali kórejskí konkurenti

  • Výrobcov automobilov je súčasnosti obrovské množstvo, vybrať si nové auto je tak na prvý pohľad dosť náročné
  • Každý z nás totiž chce nielen dobre vyzerajúce vozidlo, ale zároveň aj maximálnu kvalitu pri správne nastavenej cene
  • Ku správnemu výberu môžu poslúžiť aj zistenia získané počas štúdie kvality IQS, ktorá bola zrealizovaná v Amerike
automobil genesis
wikimedia
  • Výrobcov automobilov je súčasnosti obrovské množstvo, vybrať si nové auto je tak na prvý pohľad dosť náročné
  • Každý z nás totiž chce nielen dobre vyzerajúce vozidlo, ale zároveň aj maximálnu kvalitu pri správne nastavenej cene
  • Ku správnemu výberu môžu poslúžiť aj zistenia získané počas štúdie kvality IQS, ktorá bola zrealizovaná v Amerike

Kvalita značiek bola meraná na základe problémov, ktoré sa vynorili počas trojmesačného používania stovky automobilov. Výsledky ukázali, že kvalita sa celkovo zlepšila o 4 percentá. Prekvapujúce bolo, že celkovou kvalitou všetkých prevalcovali značky z Kórey.

Značky Genesis, Kia či Hyundai získali top hodnotenia. Kvalita nových modelov vozidiel sa zlepšuje už 4 roky po sebe. Názor niektorých ľudí, že nové automobily zaostávajú, je teda neopodstatnený. Kvalita z roka na rok stúpa. Zlepšila sa v šiestich z ôsmych kategórií, a to u 21 značiek z celkového počtu 31.

„Niet pochýb, že väčšina výrobcov automobilov počúva svojich zákazníkov a produkuje vozidlá najvyššieho kalibru,“ povedal Dave Sargent viceprezident Global Automotive pre spoločnosť J.D Power, ktorá celý prieskum realizovala. Je to potešujúci fakt, pretože automobily sú v porovnaní s minulosťou omnoho komplexnejšie a dodržanie noriem kvality je čoraz ťažšie.

Aké sú kľúčové zistenia?

Najvyššie zlepšenie z ôsmych skúmaných kategórií dosiahla kategória exteriér. Kvalita exteriéru vozidiel za zlepšila o pár bodov. Z minuloročných 16,6 bodov je dnes 15,2. Pekné zlepšenie nastalo aj v oblasti kvality sedadiel. V roku 2017 to bolo 8,7 a dnes je to 8 bodov. Najlepšie skóre kvality dosiahol automobil Porsche 911. Ten získal 48 bodov zo sto. Kvalita domácich výrobcov na území Ameriky sa zlepšuje obrovskou rýchlosťou. Omnoho rýchlejšie ako svetový automobilový priemysel.

Najviac kvalita zaostáva v oblasti audio výbavy, navigácie, a to aj napriek tomu, že za posledné tri roky sa zlepšila o 20 %. Aj napriek zlepšeniu treba v tomto smere ešte popracovať. Do budúcna by mali výrobcovia zlepšiť aj situáciu v oblasti automatických riadiacich systémov. Tie totiž majú stále svoje muchy. Ak chcú automobilky v budúcnosti pretlačiť autonómne vozidlá, mali by túto oblasť rapídne vylepšiť.

Pokiaľ chceš najlepšiu celkovú kvalitu, nech sa jedná o akýkoľvek model z ponuky, tak by si si mal vybrať značku Genesis, ktorá sa umiestnila na prvom mieste. Príjemným prekvapením je aj to, že značka Kia obsadila druhé miesto. Hyundai sa ocitol na treťom mieste a Porsche na štvrtom. Kórejské značky, u ktorých sa predpokladá nižšia kvalita, tak prekonali všetky očakávania. Najväčší pokrok dosiahla značka Mazda, za ktorou nasleduje Mitsubishi, Cadillac a Infiniti. Najkvalitnejšiu továreň má Toyota. Tá získala platinové ocenenie.

Zopár tipov pre zákazníkov

Dnes už nikto nevyrába úplne nekvalitné vozidlá. Je takmer nereálne šliapnuť vedľa, nech si vyberieš akúkoľvek značku. Pred kúpou si však urob prieskum a vyberaj pozorne. Sleduj oblasti, ktoré sa u daného automobilu kazia najviac a zamysli sa či k nim neprispelo tvoje používanie vozidla.

zdroj: jdpower.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech