Luxusné automobily, ktoré si podmania cesty v roku 2019

  • V budúcom roku sa môžu milovníci automobilov tešiť na nové modely vozidiel
  • Medzi chystanými automobilmi sú superšportiaky, ale aj obľúbené SUV-čka
  • Zastúpenie, tu majú značky ako Porsche, Ferrari, Aston Martin či McLaren
automobil
porsche
  • V budúcom roku sa môžu milovníci automobilov tešiť na nové modely vozidiel
  • Medzi chystanými automobilmi sú superšportiaky, ale aj obľúbené SUV-čka
  • Zastúpenie, tu majú značky ako Porsche, Ferrari, Aston Martin či McLaren

Milovníci luxusných tátošov na kolesách majú dôvod na radosť. V budúcom roku sa totiž na trhu objaví zopár modelov, vďaka ktorým budú mať nielen vietor vo vlasoch, ale aj poriadny vietor v peňaženkách. Ktoré automobily budú kraľovať cestám v budúcom roku? To sa dozvieš práve teraz.

Ferrari 488 Pista Spider

Svetoznáme Ferrari chystá na budúci rok poriadne prekvapenie. Ferrari 488 Pista Spider je určené pre milovníkov jazdy na pretekárskych dráhach. Na to, aby vozidlo dosiahlo rýchlosť 200 km/h mu stačí iba 7,6 sekundy. Srdcom automobilu bude 8-valcový motor s výkonom 720 koní. A karoséria? To je kapitola sama o sebe. Čistý karbón tej najvyššej kvality. Interiér vozidla je športový a zároveň luxusný. Sedačky budú jemné na dotyk vďaka semišovým poťahom od Alcantary.

Aston Martin DBX

Anglický Aston Martin sa rozhodol preniknúť na lukratívny trh s SUV-čkami. Prvou lastovičkou by mal byť model DBX. Koncept bol odhalený už pred štyrmi rokmi. Finálna verzia vozidla by však mala byť predstavená až na konci roka 2019. Budúci majiteľ bude mať k dispozícii dva benzínové motory. Tým prvým bude V8-čka od Mercedesu. Druhým motorom bude V12-tka z vlastnej stajne značky.

dbxZobraziť celú galériu (7)
zdroj: aston martin

McLaren Speedtail

By mal byť priamym nástupcom legendárneho vozidla McLaren F1, ktoré právom patrí medzi najkrajšie superšportiaky sveta. Speedtail bude disponovať motorom s výkonom 1050 koní, ktorý mu umožní zrýchliť z nuly na 300 km/h len za 12,8 sekundy. Novinka bude pútať pozornosť aj vďaka svojmu dizajnu. Predné kolesá budú totiž plne zakrytované. Extrémne príťažlivý je aj pretiahnutý aerodynamický tvar karosérie s ostrým skosením v zadnej časti. V interiéri nájdeš množstvo dotykových displejov. Nechýbajú ani kamery, ktoré nahradia klasické spätné zrkadlá.

Audi e-tron

Model e-tron od Audi nie je typickým superšportiakom. Jedná sa však moderné plne elektrické SUV vozidlo, ktoré prekypuje luxusom. Automobil je vybavený dvojicou výkonných elektrických motorov, ktoré poskytujú výkon 402 konských síl. Vozidlo je taktiež vybavené 95 kWh batériou s váhou 700 kilogramov. Automobil by mal na jedno nabitie zvládnuť viac ako 400 kilometrov.

Bentley Continental GT Convertible

Vylepšená verzia klasického Bentley Continental GT bola predstavená v tomto roku. Prvé reakcie boli veľmi pozitívne. Nielenže sa zlepšila dynamika, ale zároveň bol vylepšený aj interiér. Za zmienku stojí kvalitnejší ovládací displej, zlepšená funkcia vyhrievania krku a strecha, ktorá sa dokáže otvoriť a zatvoriť v priebehu 19-tich sekúnd pri rýchlosti takmer 50 km/h. Srdcom vozidla je motor W12, ktorý mu umožní dosiahnuť rýchlosť presahujúcu 330 km/h.

Tesla Roadster

Tesla Roadster druhej generácie bude pravdepodobne jedným z najúžasnejších vozidiel sveta. Nielenže sľubuje extrémny výkon, aký sme ešte nevideli, ale zároveň by mala „priniesť“ dojazd okolo 1000 km. Malo by sa jednať o zatiaľ najdrahšie vozidlo spoločnosti. Cena bude začínať na 200-tisíc dolároch.

Jaguar I-Pace

Je jednoducho neodolateľný stroj. Jedná sa o elektrické vozidlo, ktoré kombinuje vynikajúci dojazd v rozsahu 470 kilometrov s luxusným vybavením. Nesklame však ani výkonom. Ten dosahuje 400 konských síl, ktorý produkuje dvojica elektromotorov. Pod kapotou sa nachádza 90 kWh batéria.

Porsche Taycan

Ak miluješ krásu, rýchlosť, luxus a zvučné meno, tak by si si mal zaobstarať chystané plne elektrické Porsche Taycan. Špičkový automobil by mal byť plný predstavený už na budúci rok. Pod kapotou sa nachádza dvojica výkonných elektrických motorov. Nemalo by chýbať ani bezdrôtové nabíjanie spĺňajúce najvyššie štandardy. To znamená, že batériu dokážeš na 80 % nabiť už v priebehu štvrť hodinky. Dojazd sa bude odvíjať od kapacity batérie, ktorou bude vozidlo vybavené. Minimálne by sa však malo jednať o 500 kilometrov.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK