Luxusné sídlo v Žiline pripomína zámok: Sagan finišuje hotelový komplex s vlastným múzeom

  • Sagan si zaobstaral luxusné sídlo v Žiline
  • Mal ho kúpiť za 1,7 milióna eur pred siedmimi rokmi
  • S rekonštrukciou začal neskôr, takto je na tom dnes
Peter Sagan a jeho luxusně sídlo
Peter Sagan, TASR/Radovan Stoklasa, Šport24.sk/Reprofoto
  • Sagan si zaobstaral luxusné sídlo v Žiline
  • Mal ho kúpiť za 1,7 milióna eur pred siedmimi rokmi
  • S rekonštrukciou začal neskôr, takto je na tom dnes

Cyklistická hviezda Slovenska Peter Sagan si podľa dostupných informácií zaobstaral ešte v roku 2016 honosné sídlo v Žiline. Ako informuje portál Šport24.sk, rekonštrukčné práce na objekte začali až o pár rokov neskôr.

Objekt, ktorý pripomína zámok, by mal podľa informácií slúžiť ako hotel, ktorého súčasťou bude aj fitnes štúdio, múzeum trojnásobného majstra sveta a dokonca aj kúpele. 

Oneskorené rekonštrukčné práce

Toto sídlo Petra Sagana sa nachádza v žilinskej štvrti Závodie. Stavebníkom a majiteľom bol podľa dostupných informácií podnikateľ v oblasti stavebníctva Tibor Furmánek. Pre finančné problémy však impozantné rodinné sídlo nedostaval.

Megastavba sa nachádza na vŕšku, ktorý mal pôvodne slúžiť ako vojenský priestor na cvičenia. Sagan mal stavbu kúpiť prostredníctvom firmy Peat s.r.o. – jej majiteľom bol v tom čase otec Ľubomír. Kúpa sídla ho mala vyjsť na 1,7 milióna eur. 

Sagan začal s rekonštrukčnými prácami na objekte až niekoľko rokov po jeho zaobstaraní. Luxusné sídlo na pozemku o rozlohe viac ako 8-tisíc metrov štvorcových by malo otvoriť svoje brány ako hotel pre návštevníkov už túto jar. 

Práce sú v plnom prúde. „Deň čo deň tam panuje čulý ruch a vyzerá to tak, že robotníci už s prácami finišujú,“ uviedol pre portál Šport24.sk starší pán, ktorý pravidelne navštevuje cintorín nachádzajúci sa neďaleko Saganovho pozemku.

Saganovo múzeum

Na rekonštrukčné práce ešte donedávna dohliadal Saganov otec Ľubomír. Ten bol totiž do roku 2021 jediným konateľom firmy, na ktorú je nehnuteľnosť napísaná. Z výpisu z obchodného registra sú však aktuálne jej jedinými konateľmi starší bratia slovenskej cyklistickej hviezdy – Milan a Juraj.

Sagan svoj zámer s luxusným sídlom avizoval už dávnejšie. „Je to veľký projekt s hotelom, reštauráciou, fitnes štúdiom a kúpeľmi,“ uviedol pred rokmi trojnásobný majster sveta.

Zaujímavou súčasťou hotelového komplexu má byť aj múzeum Saganových úspechov. Iba prednedávnom prehlásil v súvislosti s jeho „pamätnou izbou“ sedemnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France: „Odkladám si jeden dres z každých pretekov, ktoré vyhrám, aby som ich dal potom do múzea. Ostatné rozdám.“

Peter Sagan
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ako dávnejšie informoval týždenník MY Žilina, súčasťou zbierky v múzeu by mohli byť aj predmety a trofeje, ktoré si uchováva Saganov otec. Opatrovať má približne 126 trofejí, pričom uviedol, že to nie je ani polovica zo všetkých, ktoré má jeho syn.

Je tu však jeden háčik. Ak by chcel Sagan na Slovensku podnikať, musel by si zrušiť svoj trvalý pobyt v Monaku. Ak však riadenie hotelového komplexu ponechá na svojich bratov, v tom prípade môže hostí a svojich fanúšikov vítať pri vstupnej bráne, ktorú už dnes zdobí jeho gigantické logo.

Zdroje: Šport24.sk, MY Žilina

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá