Má 18 rokov a zakladá hedžový fond. To je Julian Marchese

Rišo Néveri / 18. novembra 2014 / Lifehacking

Môj prvý rok na vysokej škole som hľadal svoje miesto a vôbec som nemal predstavu o tom kam smerujem. Veľa nás je na tom podobne, pričom sa nájdu takí, ktorí sú pravým opakom a z radu vytŕčajú. Práve medzi nich patrí aj Julian Marchese – 18 ročný študent Newyorkskej Stern School of Business. Svoje prvé akcie kúpil keď mal 8 rokov, úspešne sa zúčastnil v kanadskom ekvivalente amerického Shark Tanku – Dragons’ Den a spolu s partnerom z Yale-skej univerzity si stanovil za cieľ založiť hedžový fond.

 

Trend limonádových stánkov je známy aj v Kanadskom Toronte odkiaľ Julian pochádza. Vo veku 8 rokov z tohto biznisu zarobil svoje prvé peniaze. Od svojich rovesníkov by sa nijak výrazne nelíšil, až na to čo s tými peniazmi spravil. Namiesto ich minutia sa Julian zamyslel “Čo s nimi?”. Otvoril teda prehliadač, naťukal Google a začal vyhľadávať spôsoby ako narábať s prebytkom peňazí. Medzi výsledkami sa objavilo investovanie a tu to všetko začalo. Juliana zaujala myšlienka zarábania investovaním, pričom môže podporiť sny iných tým, že im poskytne kapitál.

 

 

 

 

Kam sa teda pohnete ak máte 8 rokov a chcete investovať peniaze? Pravdepodobne dáte svoj prvý pitch vlastným rodičom a dúfate, že s vami budú súhlasiť a vaše nadšenie podporia. Pravdaže najťažšie na tom celom bolo aby Juliana brali vážne. Ako 9 ročný naliehal na rodičov, aby svoje peniaze investovali do akcií spoločnosti, ktorá obchodovala s uránom, ale rodičia ho “pravdaže :)” neposlúchli. Situácia sa však zmenila o čosi neskôr, keď Julian ukázal hodnotu spoločnosti rodičom, ktorá sa medzičasom strojnásobila.

 

 

Odvtedy sa plne teší podpore rodičov, ktorí mu dôverujú. Julian vo veľmi mladom veku objavil aj svoje “Prečo”. Po prečítaní známej knihy “Rich Dad, Poor Dad” od autora Roberta Kiyosakiho si uvedomil, že jeho rodičia sa nachádzajú v tzv. “Rat Race”, čím autor označil kolobeh nekonečnej honby za peniazmi. Jeho cieľom sa stalo rodičov z tohto kolobehu vytrhnúť a poskytnúť im finančnú slobodu.

 

 

Za všetko čo sa Julian o obchode s akciami a investovaní naučil vďačí vytrvalosti a poctivému samoštúdiu, ktorého zdrojom bol najčastejšie internet a Google. V prípade, že niečomu nerozumel jednoducho si to vygooglil a odpoveď si našiel. V jednom z mnohých interview, ktoré Julian poskytol prezradil, že sa mu podarilo kontaktovať jedného z top 10 investorov dnešných dôb, ktorý sa neskôr stal jeho mentorom. Kvôli sľubu však konkrétne meno neprezradil.

 

 

Mladý obchodník sa zúčastnil v kanadskom ekvivalente amerického Shark Tanku nazývanom Dragons’ Den, kde investorom predstavil svoj vlastný program vytvorený na automatický predaj a kúpu akcií vzhľadom na pohyb cien na trhu. V tom čase mal 14 rokov a návratnosť z predošlého roku obchodovania približne 25%. Jeho cieľom bolo získať kapitál vo výške 50 000$ na investovanie využitím svojho programu. Podarilo sa mu presvedčiť 4 z 5 investorov, ktorí mu každý sľúbili 12 500$. Týchto peňazí sa nakoniec nedočkal, ako sa sám vyjadril “kvôli konfliktu záujmov”. Program, ktorý Julian v Dragons’ Den prezentoval tvorí kostru samotného hedžového fondu, na ktorom s partnerom pracuje.

 

 

Hlavným cieľom Juliana je stať sa manažérom vlastného hedžového fondu, na čom momentálne spolupracuje s partnerom z Yalovskej univerzity John-Paul Pigeonom, ktorý mal za mentora samotného Roberta Kiyosakiho. Hedžový fond nesie názov Remora Capital a mladí investori pilne pracujú na obstaraní prvých zdrojov financíí. Aj keď prácu na fonde Julian neodkladá, najprv by chcel dokončiť štúdium vysokej školy a investovaniu a manažovaniu fondu sa venovať až po tom. Popri škole a obchodovaní je však pomerne často oslovovaný médiami a zúčastňuje rozhovorov. Julian má vlastnú webstránku, kde uverejňuje mnohé kvalitné články a videá týkajúce sa investovania a akcií.

 

Čoraz viac je vidieť podobných mladých ľudí, ktorí napriek svojmu veku vynikajú v tom čo robia. Internet je obrovským zdrojom informácií pre každého, avšak mnohí si jeho potenciál neuvedomujú. Ak niečo naozaj chcete, dnes vám nič v ceste nestojí aby ste sa v danej oblasti vzdelávali, zdokonalili a získali potrebné informácie. Odhliadnite od toho koľko máte rokov, ak po niečom túžite, začnite sa o to zaujímať, informácie máte každodenne doslova pod palcom. Začať nikdy nie je neskoro. Just Start!-itUp ;).

 

Zdroje: marchesefinancial.com, torontolife.com, businessinsider.com

Pridať komentár (0)