Má 7 rokov a 22 miliónov dolárov na účte. Rebríčku najlepšie zarábajúcich youtuberov kraľuje tento rok školák

  • Rebríček najbohatších youtuberov sveta sa každoročne mení ako počasie. Zaznamenal vzostupy aj pády
  • Kto sa umiestnil na prvej priečke rebríčka? Budeš určite prekvapený
zdroj: Youtube
  • Rebríček najbohatších youtuberov sveta sa každoročne mení ako počasie. Zaznamenal vzostupy aj pády
  • Kto sa umiestnil na prvej priečke rebríčka? Budeš určite prekvapený

YouTube zmenil životy mnohým. Priniesol totiž niečo, čo tu dovtedy nebolo a to možnosť propagácie pre každého jednotlivca či biznis. Práve vďaka YouTube tu dnes máme množstvo mladých milionárov, ktorí budujú svoju značku, zarábajú na reklame a spolupracujú so svetovými spoločnosťami. Ktorí to však dotiahli najďalej a patria medzi tých najúspešnejších a najbohatších?

10. Logan Paul —14,5 miliónov dolárov

Logan Paul patril medzi najbohatších youtuberov. Jeho značka však utrpela po tom, čo navštívil les samovrahov v Japonsku. Vo svojom videu totiž zobrazil mŕtve telo človeka. YouTube ho potrestal tak, že mu znemožnil zarábanie na reklamách. Jeho kanál aj napriek tomu prekvitá. V súčasnosti zarába hlavne vďaka tovaru, ktorý predáva pod svojou značkou.

9. PewDiePie — 15,5 miliónov dolárov

PewDiePie sa pravidelne umiestňoval na prvých priečkach v zárobkoch. Svojho času bol najpopulárnejším youtuberom sveta. Dnes je však všetko inak a kvôli obvineniam z podpory rasizmu a antisemitizmu poklesla podpora zo strany sponzorov. Jeho kanál má viac ako 73 miliónov odberateľov.

8. Jacksepticeye — 16 miliónov dolárov

Jacksepticeye sa podobne ako množstvo ďalších youtuberov venuje oblasti počítačových hier. Nevystupuje však len vo svojich videách, ale aj na pódiách počas podujatí na území Severnej Ameriky a Európy. Okrem toho sa venuje i tvorbe programu pre televízny kanál Disney XD.

7. VanossGaming — 17 miliónov dolárov

Za týmto herným kanálom stojí kanadský hráč Evan Fong. Na rozdiel od iných youtuberov ho na obraze vídať len málokedy. Je obľúbený hlavne vďaka unikátnemu humornému prístupu a štýlu svojich videí.

6. Markiplier — 17,5 miliónov dolárov

Mark Edward Fischbach je ďalší z mnohých ľudí, ktorí sa venujú tvorbe obsahu zo sveta hier. Robí to však veľmi dobre a právom patrí medzi najpopulárnejších youtuberov za posledné roky. S obľubou spolupracuje so svojimi úspešnými kolegami.

5. Jeffree Star — 18 miliónov dolárov

Jeffree Star bol v minulosti známy ako človek, ktorý mal najviac odberateľov na kedysi úspešnej sieti MySpace. Od roku 2014 sa však venuje kráse. Jeffree má v súčasnosti viac ako 11 miliónov odberateľov.

4. DanTDM — 18,5 miliónov dolárov

Dan bol v minulom roku najlepšie plateným youtuberom. Zarobil 16,5 milióna dolárov. V tomto roku si prilepšil vďaka tomu, že sa vybral na svetové turné. Okrem toho vlastní značku oblečenia, ktorej sa neskutočne darí.

3. Dude Perfect — $20 miliónov dolárov

Kanál je zameraný na šport a rôzne zaujímavé kúsky. Patrí piatim mladým mužom, ktorí navštevovali univerzitu v Texase. Ich videá sú extrémne populárne. Po tom, čo ich popularita vzrástla, spolupracovali so známymi športovcami ako Odell Beckham alebo Chris Paul.

2. Jake Paul — 21,5 miliónov dolárov

Jake je mladším bratom Logana Paula a v súčasnosti mu patrí strieborná priečka medzi najbohatšími youtubermi. Nosnou časťou jeho obsahu sú denné vlogy a rapové videá. Jeho kanál má celkovo 17 miliónov odberateľov. Známy youtuber okúsil aj druhú stránku slávy. Jeho susedia sa totiž sťažovali na obrovský hluk a nechcenú pozornosť, ktorú priniesli jeho fanatickí fanúšikovia do kľudnej štvrte v Los Angeles.

1. Ryan ToysReview — $22 miliónov dolárov

Prvú priečku medzi najlepšie zarábajúcimi youtubermi obsadil iba 7-ročný Ryan. Pod jeho úspech sa podpísali rodičia, ktorí ho v roku 2015 začali natáčať pri recenziách hračiek. Jeho kanál má v súčasnosti viac ako 17 miliónov odberateľov. Sila jeho značky má obrovský vplyv na priemysel s hračkami.

zdroj: businessinsider.com