Má Bill Gates veštecké schopnosti? Vo svojej knihe z roku 1999 predpovedal budúcnosť

  • Bill Gates napísal po svojom obrovskom úspechu s Microsoftom publikáciu s názvom Business @ the Speed of Thought: Succeeding in the Digital Economy
  • Okrem tipov, ako byť dobrým podnikateľom, sa pozrel aj do vzdialenej budúcnosti. Prekvapivé je to, že väčšina predpovedí sa splnila do bodky
gates
zdroj: flickr
  • Bill Gates napísal po svojom obrovskom úspechu s Microsoftom publikáciu s názvom Business @ the Speed of Thought: Succeeding in the Digital Economy
  • Okrem tipov, ako byť dobrým podnikateľom, sa pozrel aj do vzdialenej budúcnosti. Prekvapivé je to, že väčšina predpovedí sa splnila do bodky

Bill Gates dokázal v priebehu svojho života všetko, čo si zaumienil. Po tom, čo uspel v podnikaní, sa rozhodol napísať knihu s názvom Business @ the Speed of Thought: Succeeding in the Digital Economy. V tomto diele sa čitateľ dozvedel mnoho zaujímavého z oblasti podnikania.

Každý, kto mal záujem uspieť a byť kvalitným podnikateľom, určite túto publikáciu prečítal. Okrem iného sa však Bill Gates rozrozprával o budúcnosti, ktorá by mohla hypoteticky nastať. Prekvapením je, že mnoho z týchto predpovedí sa splnilo do bodky.

Existencia porovnávačov cien

Bill Gates v knižke spomenul, že v budúcnosti budú pravdepodobne existovať automatické porovnávače cien. Tie umožnia ľuďom jednoducho nájsť tie najlacnejšie produkty. Dnes fungujú ako hodinky. Za všetky treba spomenúť hlavne Heureku.

Smart zariadenia

Zakladateľ Microsoftu tvrdil, že budú existovať zariadenia, ktoré umožnia komunikáciu s ostatnými nech si kdekoľvek, budú nám uľahčovať prácu a ponúknu nám zábavu. Dnes tu máme telefóny, tablety a prenosné počítače. Takmer všetko je bezdrôtové.

Sociálne siete

Bill tvrdil, že v budúcnosti sa na internete objavia webové stránky, ktoré budú združovať ľudí a uľahčia ich komunikáciu nech sa nachádzajú kdekoľvek na svete. Predpoveď mu dokonale vyšla, máme tu Facebook, Instagram alebo Twitter.

Živé diskusie

Gates sa vyjadril, že v budúcnosti bude možné jednoducho počas športových zápasov diskutovať v reálnom čase a dokonca predpovedal možnosť stávkovania. A je to naozaj tu. Možnosti sledovania reálneho vysielania a následnej diskusie sú takmer všade. Či už je to Facebook alebo YouTube.

Hľadanie zamestnania na internete

Bill Gates veril v budúcnosť internetu a bol presvedčený, že nám prinesie obrovské možnosti. Tušil, že budú existovať webové stránky, ktoré ľuďom uľahčia aj vyhľadávanie práce. Dnes tu máme svetoznámy LinkedIn alebo Profesiu.

Reklamy ušité na mieru

Zakladateľ Microsoftu predpovedal tiež to, že šikovný softvér analyzuje preferencie zákazníka a následne bude na neho automaticky cieliť reklamy. Inteligentnými reklamami sa preslávil nielen Google, ale aj Facebook.

Internetové bankovníctvo

Každá banka dneška ponúka aj možnosť internetového bankovníctva a internetových platieb. Všetko je elektronické a hotovosť vlastne ani nepotrebujeme. V roku 1999 Bill Gates nemohol ani len tušiť, že sa mu aj táto predpoveď splní.

Možnosť sledovania toho, čo sa deje u teba doma

Bill tvrdil, že v budúcnosti bude možné sledovať na obrazovkách to, čo sa deje u teba doma, aj keď budeš na opačnom konci sveta. Dnes tu máme množstvo inteligentných kamier, ktoré sú napojené na internet. 

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video