Majetok Donalda Trumpa sa poriadne scvrkáva. Prezradil to strmý pád v rebríčku Forbes

  • Prezidentské kreslo prinieslo Donaldovi Trumpovi nielen mnohých kritikov, ale aj obrovský pád v rebríčku najbohatších
  • Od oznámenia kandidatúry na prezidenta v roku 2015 sa jeho majetok scvrkol o 1,4 miliardy dolárov
trump
flickr
  • Prezidentské kreslo prinieslo Donaldovi Trumpovi nielen mnohých kritikov, ale aj obrovský pád v rebríčku najbohatších
  • Od oznámenia kandidatúry na prezidenta v roku 2015 sa jeho majetok scvrkol o 1,4 miliardy dolárov

Americký magazín Forbes každoročne zverejňuje rebríček najbohatších ľudí sveta. Okrem toho má podobný rebríček zameraný čisto na Spojené štáty americké. V Amerike sa totiž nachádza najviac milionárov a miliardárov na celom svete. Medzi miliardárov patrí aj súčasný americký prezident Donald Trump, ktorý rozdelil Američanov na dva tábory.

Majetok Donalda Trumpa sa v súčasnosti pohybuje vo výške 3,1 miliardy dolárov. Na prvý pohľad je to pekná sumička. Trump však zďaleka nepatrí medzi tých najbohatších, práve naopak. V súčasnosti sa totiž nachádza na 259. priečke. Prvé miesto patrí „hitmanovi“ Jeffovi Bezosovi, ktorý má majetok 160 miliárd dolárov. Na druhom mieste sa nachádza veľký filantrop Bill Gates. Jeho majetok má hodnotu 97 miliárd dolárov.


Tretiu priečku obsadil legendárny investor Warren Buffett, ktorý má majetok vo výške 88,3 miliardy dolárov. Táto trojica sa objavuje na prvých priečkach pravidelne. Pozícia tých najlepších je natoľko pevná, že ich len tak niekto neohrozí. Na štvrtej priečke skončil zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg. Jeho majetok má hodnotu 61 miliárd dolárov.

Prekliata prezidentská funkcia

Ak sa pozrieme na rebríček, zistíme, že väčšina bohatých osôb, ktoré sa tu nachádzajú, zvýšila hodnotu svojho majetku v priemere o 600 miliónov dolárov. Jednou zo smutných výnimiek je práve Donald Trump. Hodnota jeho majetku sa totiž v priebehu posledného roka takmer vôbec nezmenila. Práve to umožnilo jeho dravejším konkurentom, aby ho predbehli. Od minulého roka totiž z pôvodnej pozície poklesol o rekordných 11 priečok. Stagnácia ho však trápi už dlhšiu dobu.

Zaujímavosťou je to, že dlhodobý pokles nastal po tom, čo spustil svoju prezidentskú kampaň v roku 2015. V tom čase mal jeho majetok hodnotu približne 4,5 miliardy dolárov, čo stačilo na 121. pozíciu v rebríčku. V priebehu troch rokov však spadol a 138 priečok a to aj napriek tomu, že situácia na akciovom trhu je v súčasnosti viac ako priaznivá.

Vyzerá to tak, že prezidentské kreslo prinieslo výstrednému miliardárovi  poriadnu smolu. Ako je možné, že sa americkému prezidentovi, zvodcovi žien a celoživotnému podnikateľovi v súčasnosti nedarí zvýšiť hodnotu majetku? Na to pozná pravdepodobne odpoveď iba on sám.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK