Mal blízko k bratom Mellovcom i k Černákovi. Ošovi nezaručila nesmrteľnosť ani čierna mágia

  • Jozef Kucmerka, známy ako Ošo, bol neobávaným mužom dubnického podsvetia
  • Vydieral, vypaľoval, pašoval drogy i znásilňoval nevinné ženy
  • Zaujímal sa o okultizmus a čiernu mágiu, tá mu však nesmrteľnosť nezaručila
ošo
Facebook/Historia Mafie na Slovensku, Facebook/Mikuláš Černák
  • Jozef Kucmerka, známy ako Ošo, bol neobávaným mužom dubnického podsvetia
  • Vydieral, vypaľoval, pašoval drogy i znásilňoval nevinné ženy
  • Zaujímal sa o okultizmus a čiernu mágiu, tá mu však nesmrteľnosť nezaručila

Nedávne 90. roky patrili organizovanému zločinu. Mafiáni stáli vo vedení krajiny a neštítili sa ničoho. Krvilačne vraždili, mučili a ich činy vzbudzovali hrôzu. Obávaným mužom podsvetia bol aj Jozef Kucmerka, známy ako Ošo. Prezývali ho tiež Hrdzavý, kvôli farbe vlasov.

Pred svojimi známymi vraj raz povedal: „Buď sa stanem pánom Slovenska, alebo ma do troch rokov zastrelia,“ uvádza Gustáv Murín vo svojej knihe Mafia na Slovensku – Osudy bossov Černákovej éry.

Mafiánsky mág Ošo so svojou „špinavou“ bandou pôsobil na severozápade krajiny v okolí Dubnice nad Váhom a Trenčína. Jeho vplyv sa tiahol od Ilavy až po Partizánske.

Milovník okultizmu i čiernej mágie

Neraz bol trestaný za krádež a menej závažné trestné činnosti. Jeho prioritou bolo výpalné, ku ktorému sa viaže vydieranie, lúpeže, pašovanie drog, znásilnenia nevinných žien a dokonca pár pokusov o vraždu.

O Kucmerkovi sa hovorí, že terorizoval miestne obyvateľstvo a zámerne vyvolával konflikty, ktoré zväčša končili tvrdou bitkou. Reštaurácie a hotely mu nielenže platili výpalné, ale v každej z nich musel mať trvalú rezerváciu osobného stola a miesta na parkovanie. Ak to tak nebolo, nasledoval fyzický útok.

Gang Ošovcov si tiež pomocou bielych koní nechával prepisovať podiely v rôznych firmách. Podobne to riešil s luxusnými autami. Menší živnostníci mu platili 10 000 slovenských korún za jeden mesiac, tí väčší zas desaťnásobok tejto sumy.

Ošo bol známy aj tým, že sa údajne snažil paktovať s okultizmom a do veľkej miery sa tiež zaoberal čiernou mágiou. Veril, že sa vďaka tomu ochráni pred nebezpečenstvom, ktoré jeho „podnikanie“ prinášalo. Svojim kumpánom vraj hovoril, že zjedol havranie srdce. Tým si mal zaručiť nesmrteľnosť. To sa však nestalo a na podsvetnej scéne pôsobil len krátko.

Ruka v ruke s najlepšími

Hlava dubnického podsvetia mala v rukáve skvelý triumf. Jeho vernými pomocníkmi boli bratia Mellovci a František Salinger prezývaný Malý Fero, ale dobré vzťahy si udržiaval aj s Mikulášom Černákom či Petrom Čongrádom, alias Čongym.

Čongy za Ošom prišiel v roku 1998 s „drobnou“ požiadavkou. Jednalo sa o zakopanie mŕtveho muža jeho nevlastnej sestry Evy, ktorá ho podľa obžaloby zavraždila.

„Touto vecou poveril Jozefa Kucmerku a spolu s členmi zločineckej skupiny v Dubnici nad Váhom telo nebohého Ladislava naložili do auta a odviezli do katastra obce Malé Nosice, kde ho zakopali do vopred vykopaného hrobu,“ povedala pre Nový Čas hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Ide o podnikateľa z Trenčína. Postrelila ho jedna žena v dome v Trenčíne. Tá potom telefonovala bratislavským mafiánom, ktorí sa obrátili na Oša. Ten poslal svojich ľudí upratať. Sám Ošo išiel vtedy s nimi. Bolo ich šesť. Telo zabalili do koberca a odviezli. Zakopali ho pri Milochove, neďaleko Púchova. Vražednú zbraň hodili do kanála. Ošo za to zinkasoval vtedajších polmilióna korún (16 596 eur),“ povedal exčlen mafiánskej skupiny.

Podľa informácii z Nového Času svedok ukázal aj dom v Trenčíne, kde sa podľa neho vražda odohrala. „Dom je síce prerobený, ale som si istý, že je to on. Odtiaľto potom telo odviezli a zakopali,“ vyjadril sa ďalší.

Eva následne 2. júla 1998 nahlásila na políciu nezvestnosť svojho druha Ladislava. V roku 2011 sa do rúk polície dostali nové dôkazy a za Evou sa zatvorili brány väznice. 

„Upratovanie“ konkurencie

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: plus7dni.sk, mypovazska.sme.sk, sme.sk, cas.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK