Mali by sme sa obávať dronov? Čo nám hrozí?

  • Určite ste si v poslednom čase všimli to obrovské nadšenie pre drony všade naokolo. Skvelá myšlienka lietajúcich vecičiek, ktoré by mali uľahčiť život mnohým ľuďom. Bude nám to nosiť kávu, tovar, upozorňovať na e-maily, ale stále sa môže stať, že sa takému dronovi niečo nepodarí.
image_1425735380.png
  • Určite ste si v poslednom čase všimli to obrovské nadšenie pre drony všade naokolo. Skvelá myšlienka lietajúcich vecičiek, ktoré by mali uľahčiť život mnohým ľuďom. Bude nám to nosiť kávu, tovar, upozorňovať na e-maily, ale stále sa môže stať, že sa takému dronovi niečo nepodarí.

 

Možno v napätí čakáte, aké hrozné ekologické, technické či ekonomické nevýhody dronov v tomto článku nájdete. Ale nie, nenájdete. Drony sú super. No aj tak môžu pre bežného človeka stále nastať komplikácie pri ich používaní. Počas svojho experimentu sa o tom presvedčili aj ľudia z agentúry MRY. Tí si popri svojom natáčaní pre prvý Drone Film Festival v New Yorku vyskúšali, aké to je spolunažívať s dronmi. 

Drony budú zrejme bojovať so zákonmi kvôli ich používaniu v otvorenom vzdušnom priestore. Vnútri ich ale podobné obmedzenia nečakajú. Konkrétne kancelária je pravdepodobne najvhodnejším miestom pre neodvratnú expanziu dronov. Video z dielne MRY ukazuje office, kde sú drony neoddeliteľnou súčasťou bežného dňa.

 

Kvôli natáčaniu si ľudia z agentúry vyskúšali celodenné spolunažívanie s dronmi. Po tejto skúseností prichádzajú s piatimi varovaniami, ktoré by si mal prečítať každý bežný človek, ktorý s dronom príde do kontaktu.

 

1. Nepovažujte sa už pred prvým letom za pilota

Nie je to také ľahké, ako sa môže zdať. CMO agentúry MRY tvrdí, že na každých päť minút jeho letu pripadlo desať minút upratovania zo stropu odrazenej omietky. Zároveň ale dodáva, že niektorí jeho kolegovia boli šikovnejší. Dobrou správou pre tých menej šikovných je fakt, že vďaka vývoju by sa mali drony časom sami vedieť vyhýbať prekážkam počas letu. Svoje začiatky s dronmi si ale radšej naplánujte niekde mimo ľudí a vecí, ktoré by ste mohli zničiť.

 

2. Drony sa stanú súčasťou kolektívu

V MRY hovoria o chybe v súvislosti s pomenovaním dronov. Keď im Eddie a Shireen bzučali nad hlavami stávali sa vraj plnohodnotnými členmi tímu. Personifikácia dronov zašla tak ďaleko, že Chief Talent Officer sa rozhodol urobiť s dronom pohovor. Dá sa teda povedať, že sa drony stali obľúbenými, aj keď členovia creative teamu mali pocit, že prítomnosť dronu nad ich hlavami počas meetingu bola až príliš.

 

3. Drony nás spravia lenivejšími

Jednou z nevýhod práce v kancelárii je, že sa človek musí občas zdvihnúť zo stoličky a ísť si napríklad po nejaké papiere, alebo kávu. O túto tienistú stránku by mali kancelárie vďaka dronom definitívne prísť. Počas experimentu v MRY drony síce rozfúkavali papiere všade naokolo, ale samozrejme aj nosili kávu či upozorňovali na emaily. Ľudia v kanceláriach sa teda stanú lenivejšími a rôzni pomocní asistenti budú drony preklínať, keďže kvôli nim prídu o prácu.

 

4. Drony nás nahradia 

Možno aj práve teraz potrebujete odísť na nejaký meeting. Čo tak tam poslať radšej svoj vlastný dron? Je to efektívnejšie. Vy sa tak budete môcť venovať ďalším veciam namiesto toho, aby ste len tak sedeli na porade a tvárili sa, že si do mobilu píšete poznámky. Pravdou teda je, že drony budú schopné v mnohých smeroch nie len pomáhať, ale nás aj nahrádzať.

 

5. Drony zničia prirodzené pracovné prostredie 

To, že budú ľudia počas celého dňa iba sedieť za stolom bude mať okrem priberania aj iné následky. Kolegovia sa už nebudú stretávať pri kávomate či na iných miestach, na ktorých doteraz mohli prehodiť aspoň zopár slov. Ak za nás všetko budú robiť drony, úplne zanikne office culture a vzťahy medzi ľuďmi na pracovisku. Aj keď samozrejme stretnutia na WC nám zatiaľ technika nevezme.    
 

Zdroj: venturebeat.com

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá