Mark Zuckerberg odhalil ďašie tajomstvo. Facebook kontroluje všetky správy na Messengeri

  • Vyzerá to tak, že šéf Facebooku sa rozhodol postupne poodhaliť tajomstvá fungovania sociálnej siete
  • Po škandále s únikom dát priznal, že Facebook sleduje obsah všetkých správ, ktorý posielaš cez Messenger
facebook
flickr.com
  • Vyzerá to tak, že šéf Facebooku sa rozhodol postupne poodhaliť tajomstvá fungovania sociálnej siete
  • Po škandále s únikom dát priznal, že Facebook sleduje obsah všetkých správ, ktorý posielaš cez Messenger

Škandál s únikom údajov zo sociálnej siete Facebook ešte neutíchol a poukázal na to, že naše súkromné informácie v online svete nie sú vlastne vôbec v bezpečí. Mark Zuckerberg vystupuje v súčasnosti v médiách a musí čeliť nepríjemným otázkam reportérov. Po tom, čo sa do kritiky pustila nielen verejnosť, ale aj Tim Cook, ktorý sa rozhodol poukázať na nedostatky svojho kolegu, sa musel brániť aj samotný Mark, ktorý nedávno odpovedal na kritiku zo strany Apple.


Tim Cook totiž nielenže verejne spochybnil schopnosti Marka Zuckerberga, keď priznal, že jemu osobne by sa podobný problém v živote nestal, ale narážal aj na to, že Facebook je vlastne platená služba. Užívatelia však neplatia prostredníctvom peňazí, ale svoje predplatné hradia vo forme súkromných informácií o sebe, ktoré Facebook zhromažďuje a využíva hlavne na reklamu.

Veľký brat ťa vidí

Mark Zuckerberg sa bránil a vyjadril sa, že iná možnosť ako zarábanie pomocou reklamy neexistuje, a ak by ju nezaviedli, služba by nemohla byť zdarma pre každého jedného užívateľa na celom svete. Nie všetci sú totiž schopní za službu platiť. Okrem toho skritizoval model, ktorý používa Apple. „Argument, že za služby treba platiť, lebo inak nás nezaujímaš, je extrémne plytký. Nemá nič spoločné so skutočnosťou,“ povedal Mark v rozhovore pre Vox.

Ako sa napätá situácia medzi oboma tábormi vyvinie, ukáže až čas. V interview Mark ďalej poodhalil sledovacie techniky, ktoré sociálna sieť využíva na kontrolu obsahu. Toto sa týka hlavne správ posielaných cez Messenger. Ten môže byť totiž mnohokrát zneužitý na posielanie poplašných, falošných alebo nevhodných správ. Každá jedna správa, ktorú teda pošleš, je prehliadnutá špeciálnym kontrolným systémom.

Ak sa zistí porušenie podmienok, tak správa jednoducho neprejde a von sa nedostane. Skenované informácie sa v tomto prípade nevyužívajú za účelom budovania profilu užívateľa z dôvodu cielenej reklamy. Toto sa tvrdí v podmienkach používania. Či je toto tvrdenie pravdivé a Messenger nevyužíva komunikáciu na cielenú reklamu, je otázne. Existuje zopár používateľov, ktorí tvrdia, že po komunikácii cez Messenger sa im na nástenke zobrazili reklamy týkajúce sa presne témy, o ktorej sa cez chat bavili.

Systém podľa Zuckerberga funguje striktne ako ochranný štít. Svoju pomocnú ruku môžu podať aj samotní používatelia, ak sa im nejaká správa alebo príspevok nepozdáva. Na ten sa následne pozrie priamo tím Facebooku, ktorý rozhodne, či je príspevok, alebo správa nevhodná.

Facebook momentálne pilne pracuje na dokončení nového prehľadného menu nastavenia súkromia. Používatelia totiž často nielenže netušia, kde sa menu nachádza, ale nevedia ho vlastne ani používať.

zdroj: dailymail.co.uk , unilad.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech