Mark Zuckerberg sa stal tretím najbohatším človekom na Zemi. Predbehol aj Warrena Buffeta

  • Facebook sa po nedávnych trampotách a škandáloch vrátil do svojej pôvodnej formy
  • Spoločnosť očistila svoje meno, strach investorov pominul a akcie príjemne stúpli
  • Pozitívny vývoj sa odrazil na celkovej hodnote majetku šéfa Marka Zuckerberka, ktorý sa stal tretím najbohatším človekom planéty
Zuckerberg
flickr
  • Facebook sa po nedávnych trampotách a škandáloch vrátil do svojej pôvodnej formy
  • Spoločnosť očistila svoje meno, strach investorov pominul a akcie príjemne stúpli
  • Pozitívny vývoj sa odrazil na celkovej hodnote majetku šéfa Marka Zuckerberka, ktorý sa stal tretím najbohatším človekom planéty

Ešte pred pár mesiacmi bola spoločnosť Facebook démonizovaná a kritizovaná. Ľudia boli vyzvaní k rušeniu svojich profilov. Hodnota akcií spoločnosti sa okamžite otriasla a spadla o niekoľko percent. Na prvý pohľad obrovská katastrofa, ktorú spôsobilo zistenie, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica sa nekalým spôsobom dostala k súkromným údajom o desiatkach miliónoch užívateľov. Neprekonateľná bezpečnosť Facebooku tak dostala poriadne trhliny.


Mark Zuckerberg priznal chybu, vedel, že nesprávny prístup pri riešení problému môže spoločnosti poriadne poškodiť. Práve preto zvolil taktiku typu: „Nasypem si poriadne množstvo popola na hlavu a budem robiť všetko preto, aby som riziko poškodenia minimalizoval.“

Zlé sa obrátilo na dobré

Presne to sa stalo. Spočiatku bol pod obrovským tlakom. Zo všetkých strán sa sypali zvedavé otázky novinárov. Dokonca vypovedal aj pred americkým kongresom, ktorého predstavitelia prekvapili totálne amatérskymi otázkami. Nepríjemným otázkam čelil aj pred predstaviteľmi Európskej únie. Okrem toho však pracoval na novinkách. Jednalo sa o nové menu nastavení súkromia a bezpečnostné opatrenia. Dnes je Facebook späť v plnej sile. Na hriechy z minulosti sa zabudlo.

Pozitívny vývoj sa odrazil aj vo výške majetku samotného Marka Zuckerberga. Ten postúpil na tretiu priečku rebríčka najbohatších ľudí planéty, z ktorej bezohľadne vyhodil legendárneho investora Warrena Buffeta. Hodnota celkového majetku Marka Zuckerberga je v súčasnosti 81,6 miliardy dolárov. Stúpla po tom, čo stúpla hodnota akcií o 2,4 percenta. Hodnota spoločnosti je v súčasnosti viac ako 571 miliárd dolárov.

Warren Buffett však predstavuje obrovské nebezpečenstvo aj naďalej, pretože výška jeho majetku je iba o 0,5 miliardy nižšia. Situácia sa tak môže kedykoľvek obrátiť. Na druhom mieste sa nachádza ďalší velikán Bill Gates s majetkom 92,3 miliardy dolárov. No a prvé miesto obsadil holohlavý muž s nákazlivým smiechom Jeff Bezos, ktorý si vybudoval pekný náskok. Hodnota jeho majetku je totiž 139,6 miliardy dolárov.

Priama hrozba neexistuje. Ak sa mu niekedy konkurencia vyrovná, on už bude zasa niekde inde. Amazonu sa totiž neskutočne darí vo všetkom do čoho sa pustí. Prípad Facebooku poukázal na jednu vec. Nech je situácia akákoľvek, stále je možné zvíťaziť.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech