Marrisa Mayer vypláca neskutočné peniaze svojim zamestnancom, aby zotrvali v Yahoo pracovať.

Simona Babicová / 5. marca 2015 / Lifehacking

Yahoo je trápiaca sa spoločnosť s búrlivou históriou. Výročné správy spoločnosti nerastú a nerástli už ani niekoľko rokov. Celá spoločnosť je pod náporom aktivistu Jeffa Smitha, ktorý je investorom zo Starboard Ventures.

 

Pred niekoľkými týždňami prešla spoločnosť „reštrukturalizáciou“, kvôli ktorej prišlo o prácu 100 až 200 zamestnancov.

Vzhľadom na tento chaos, môže byť Yahoo celkom náročným miestom na prácu.

CEO Marissa Mayer o tom vie, a za posledné dva roky tak spravila všetko preto, aby zlepšila kultúru spoločnosti. Aj napriek tomu, jej vynaložená snaha nestačí, aby odchodu zamestnancov zabránila. A práve preto sa Yahoo a M. Mayer priklonili k vyplácaniu väčšej sumy zamestnancom, ako by mohli zarobiť niekde inde.

 

 

 

Jeden nemenovaný zdroj sa vyjadril, že jeho známy pracuje v reklamnom oddelení spoločnosti a zarobí neskutočných 2,5 milióna dolárov za jeden rok.

Kompenzácia pre vedúcich z oddelenia digitálnej reklamy je „všade navôkol“ – hovorí zdroj, ale aj napriek tomu 2,5 milióna dolárov je „astronomických“.

Taktiež sa vyjadril, že pred príchodom M. Mayer zarábal v spoločnosti približne 450 000 dolárov.

„Práca v spoločnosti ma baví, veď komu by sa nie.“ – povedal známi zdroja.

 

 

 

Prečítajte si pár ďalších príkladov, ktoré potvrdzujú vysoké platy v Yahoo.

 

Spoločnosť oslovila veľké množstvo inžinierov, ktorým neuspel ich vlastný startup. A ak sa títo ľudia nakoniec rozhodnú pripojiť k spoločnosti, dostanú 1 milión dolárov za 3 roky. Možno 1 milión dolárov za 3 roky nie je astronomická suma pre talentovaných inžinierov vo Valley, ale určite to patrí medzi vrchné priečky na trhu.

 

Povráva sa, že Jeff Bonforte vysokopostavený viceprezident zodpovedný za oblasť komunikačných produktov vrátane Yahoo mail zarába niečo okolo 5 miliónov dolárov ročne.

 

 

 

Verejne známe je aj to, že bývalí Yahoo COO Henrique de Castro zarobil viac ako 100 miliónov dolárov za jeho 14 mesačnú prácu za rok 2013 a 2014. De Castrov výplatný balík bol tak veľkorysý, že keď ho M. Mayer prezentovala výboru, niektorí direktori nechápali, ako mohol stáť toľko peňazí.

Avšak M. Mayer ich presvedčila o tom, že on jediný poznal svet reklamy a predaja natoľko, že  bol schopný zarobiť viac na výnosoch ako mu bolo vyplácané.

 

Vyplácanie vyšších miezd zamestnancov nebolo niečo, čo priniesla M. Mayer do Yahoo. V spoločnosti je to pomaly tradíciou. Problémom je, že nadhodnotené vedenie žiada škrtanie nákladov, ktoré vedie k rozruchu, slabšej morálke a to má za následok, že spoločnosť musí vyplácať zamestnancom vyššie výplaty aby zotrvali v Yahoo.

 

Zdroj:businessinsider.com

Pridať komentár (0)