Máš pocit, že čím si starší, tým menej máš rád ľudí? Tu je 8 dôvodov, prečo je to tak

  • Nemusíš mať výčitky svedomia, nie je to nič nezvyčajné
  • Tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo sa ti to deje
sam
Unsplash/Luigi Estuye, LUCREATIVE®
  • Nemusíš mať výčitky svedomia, nie je to nič nezvyčajné
  • Tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo sa ti to deje

S pribúdajúcim vekom sa každý z nás mení. Menia sa naše záľuby, naše hodnoty, naše ciele, ale i náš vzťah k iným ľuďom. Postupom času si mnohí z nás začnú uvedomovať, že s niektorými ľuďmi si už vlastne nemáme čo povedať. Desí ťa, že čím si starší, tým menej máš rád ľudí? Nemusíš mať obavy, nie si v tom sám. Deje sa to totiž mnohým ľuďom, a tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo je to tak. 

#1 Ľudia nás veľakrát sklamú

Ako uvádza aj portál Your Tango, čím si starší, tým viac ľudí ťa sklamalo. Máš za sebou hneď niekoľko nepríjemných skúseností, a je pre teba preto ťažké uveriť tomu, že normálni a úprimní ľudia, ktorým sa dá veriť, ešte existujú. Keď si preto môžeš vybrať, ľuďom sa radšej vyhýbaš. Je to akási prevencia voči tomu, aby ťa sklamal niekto ďalší. 

#2 Často sa správajú hlúpo

Pre ľudí, ktorí milujú všetkých to môže znieť poburujúco, no ty jednoducho vidíš, koľko hlúpych ľudí po tomto svete chodí, a ako dokážu všetko pokaziť. Hlúpi ľudia tu jednoducho boli, sú a navždy budú, a práve oni sú jedným z dôvodov, prečo si už väčšinu času radšej sám. 

KOMENTÁR: Sociálne siete už dávno nespájajú ľudí, ale ničia nám životy

#3 Ľudia ťa nudia

Prítomnosť väčšiny ľudí ťa, jednoducho a úprimne povedané, nudí. Nedávajú ti žiadne podnety, nie sú pre teba žiadnou inšpiráciou, nemáš s nimi o čom hovoriť. Oveľa radšej si už v úzkej spoločnosti ľudí, s ktorými si stále máš čo povedať, ako v širokom okruhu ľudí, s ktorými sa dajú viesť len povrchné konverzácie. 

zdroj: Unsplash/Ismail Hamzah

#4 Väčšina z nich predstiera

S pribúdajúcim vekom zisťuješ, že takmer každý niečo predstiera. Pohybovať sa vo svete fejkových ľudí ťa však nebaví, preto si jednoducho radšej sám. Špeciálnou kapitolou sú sociálne siete, kde to niekedy vyzerá tak, že predstiera už úplne každý a úplne všetko. 

#5 Falošnosť je všade vôkol nás

Mnoho ľudí je falošných. Veľmi dobre vieš, že pri rozhovore sa na teba budú usmievať, no akonáhle sa otočíš, poriadne ťa ohovoria. Samozrejme existujú aj výnimky, no veľmi často to, žiaľ, chodí aj takto. 

#6 Máš dosť svojich starostí

Ich problémy ťa jednoducho nezaujímajú. Vo svojom živote máš dosť vlastných starostí, a radšej si pozrieš dobrý film alebo seriál, než by si mal riešiť ešte aj problémy iných. Jednoducho povedané – každý má dosť svojich starostí. 

KOMENTÁR: Mladí Slováci sú vyhorení. Chcú byť dokonalí a to ich dotlačí až k slzám

#7 Názory druhých ťa nezaujímajú

Si už príliš starý na to, aby si druhým dovolili súdiť ťa a dávať ti nevyžiadané rady. No keďže všetci to aj tak robia, radšej sa im vyhýbaš – pretože ty si tu ten, kto najlepšie vie, čo je pre teba najlepšie. A ostatní sa s tým jednoducho budú musieť zmieriť.

Máš ľudí tým menej rád, čím si starší?

#8 Nezaujíma ťa ich hodnotenie

Ľudia majú veľmi vysoké požiadavky na druhých, no veľmi nízke na seba. Väčšina chce, aby sa k nim druhí správali so všetkou úctou a s rešpektom, no oni sami to pritom nedokážu. Často sa tak stáva, že poukazujú na nejaké tvoje drobné nedostatky, no nevidia pritom svoje vlastné chyby. 

Zdroj: yourtango.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech