Máš rád vesmír? Tento dom v štýle Hviezdnych vojen je potom pre teba ako stvorený

  • Záhadná stavba v tvare bielej kupoly sa nachádza v meste Sullivan's Island v Južnej Karolíne
  • Jej tvar upúta takmer každého okoloidúceho.
  • Miestni ju zvyknú nazývať Dom z Hviezdnych vojen
  • V súčasnosti je na predaj za pomerne slušnú cenu 5 miliónov dolárov.
  • Páčilo by sa ti takéto bývanie?
dom
Michael Royal/Pareto Real Estate
  • Záhadná stavba v tvare bielej kupoly sa nachádza v meste Sullivan's Island v Južnej Karolíne
  • Jej tvar upúta takmer každého okoloidúceho.
  • Miestni ju zvyknú nazývať Dom z Hviezdnych vojen
  • V súčasnosti je na predaj za pomerne slušnú cenu 5 miliónov dolárov.
  • Páčilo by sa ti takéto bývanie?

Biela kupola počas slnečných dní priam žiari medzi obyčajnými nudnými domami na pobreží mesta Sullivan’s Island v Južnej Karolíne. Vďaka svojmu netypickému tvaru dostala stavba meno Dom z Hviezdnych vojen. Pri výstavbe sa paradoxne na Star Wars vôbec nemyslelo. Cieľom bolo postavenie obydlia, ktoré bude odolné voči nebezpečným hurikánom. Práve preto má dom ešte druhý názov, a to Oko búrky. Dom je v súčasnosti na predaj. Ktovie, možno si ho kúpi práve nejaký fanúšik Hviezdnych vojen.

dom zo vzduchu

Čo nevšedné tento zaujímavý objekt ponúka? V prvom rade nemá rohy ako klasický dom. Je to obrovská nevýhoda pre tých, ktorí majú neposlušné deti, nemôžu ich za trest poslať do kúta. Ale teraz vážnejšie. Stavba vyzerá jednoducho fantasticky a určite by ju mnohí uprednostnili pred klasickými nudnými a hranatými domami.

záhrada

História stavby siaha až do roku 1989, kedy vyčíňal hurikán Hugo. Dizajnér George Paul videl skazu na vlastné oči. Dom jeho rodičov totiž padol za obeť besniacemu prírodnému živlu. Paul sa preto rozhodol prejsť sile prírody cez rozum a v roku 1991 sa pustil do stavby domu, ktorý odolá náporu hurikánov. Chcel pre svojich rodičov zabezpečiť pevnosť, ktorá sa nepodvolí sile prírody.

krb

Úchvatný exteriér dopĺňa ešte krajší interiér

Konštrukcia domu pozostáva z dvoch hlavných materiálov. Jedným z nich je betón a druhým oceľová kostra. Netypická bola aj samotná stavba. Najprv bol na mieste nafúknutý obrovský balón v tvare domu. Ten bol vystužený oceľou a betón sa striekal na jeho vnútornú stranu. Vznikol dom s oblými tvarmi, ktorý je odolný voči silnému vetru a búrkam.

spálňa

Zvonku vyzerá dom jednoducho úchvatne, čo však interiér? Žiaden strach, interiér je priestranný a dokonale navrhnutý. Vo vnútri je dostatok miesta pre rozvetvenú rodinu. Nachádzajú sa tu tri spálne a štyri kúpeľne. Hlavná časť domu sa nazýva „veľká izba“ a predstavuje prepojenú kuchyňu, obývačku a jedáleň. V obývačke sa nachádza fantastický dizajnový krb. Vo vnútri nenájdeš žiadne farebné extrémy.

schody

Jedná sa prevažne o hnedo-bielu kombináciu. V dome nájdeš dokonca miestnosť na bankový trezor. Práčovňa môže byť v prípade potreby využitá ako vínna pivnica. V budove sa nachádza aj výťah, ktorý budúcich majiteľov dopraví priamo do hlavnej spálne. Po zobudení sa môže budúci obyvateľ pobrať na súkromnú terasu. Spoza okien sú nádherné výhľady na more. Na zadnej strane domu sa nachádza veľká terasa, ktorá sa tiahne po celej dĺžke.

Budúci kupec tak získa nehnuteľnosť, ktorá poteší nielen jeho oko, ale poskytne mu za 5 miliónov dolárov bývanie, aké nemá nikto. Ako príjemný bonus je tu odolnosť voči nebezpečným hrám prírody.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech