McDonald’s prináša zmenu, ktorú nikto nečakal. Zákazníci si môžu vybrať zo zdravších jedál

  • McDonald's patrí medzi obľúbené prevádzky rýchleho občerstvenia
  • Spoločnosť sleduje vývoj na trhu a rozhodla sa pre rozšírenie svojho menu
  • Milovníci Happy Meals v Anglicku si tak budú môcť poskladať zdravšiu variantu
McDonald's
McDonald's
  • McDonald's patrí medzi obľúbené prevádzky rýchleho občerstvenia
  • Spoločnosť sleduje vývoj na trhu a rozhodla sa pre rozšírenie svojho menu
  • Milovníci Happy Meals v Anglicku si tak budú môcť poskladať zdravšiu variantu

McDonald’s patrí medzi najpopulárnejšie siete rýchleho občerstvenia. Spoločnosť nesie meno svojich zakladateľov bratov McDonaldovcov, ktorí ju založili v roku 1940. Sieť reštaurácií je hojne rozšírená aj u nás na Slovensku. Podnikateľský model spoločnosti funguje na báze poskytovania licencie na prevádzku zariadení pod značkou McDonald’s. Ak máš peniaze, tak si môžeš otvoriť vlastnú prevádzku aj ty.


Spoločnosť prešla v priebehu dlhodobého fungovania rôznymi obdobiami, avšak jej popularita pretrváva až dodnes. Ťažiskom jej ponuky sú prevažne burgre a hranolčeky. Zákazník si môže svoje menu dokonca poskladať a odniesť v úhľadnej červenej krabičke. Ešte donedávna bola pre McDonald’s typická ponuka prevažne nezdravých a vyprážaných jedál.

Toto sa však mení. Spoločnosť totiž pozorne sleduje vývoj v oblasti stravovania. Na základe prieskumov zaznamenala nárast popularity v oblasti zdravších jedál. Čoraz vyšší počet ľudí sa totiž prikláňa k zdravému stravovaniu, a to s rýchlym občerstvením akosi nejde dohromady. Ak si chce zachovať svoju vysokú popularitu, musí jednoducho kráčať s dobou.


V prevádzkach po celom Anglicku a Írsku sa preto v ponuke objavila čerstvá novinka. Je ňou grilovaný kurací závitok. Zákazníci si budú môcť taktiež do závitku pridať rôzne zdravé dobroty. Môže byť spestrený šalátom, uhorkou alebo cibuľou, a tak isto rôznymi omáčkami. Tieto bonusy budú zadarmo. Za paradajku si však priplatíš.

K zmene prispela spolupráca spoločnosti a najpopulárnejšieho anglického diskusného fóra pre rodičov Mumsnet.com. Viac ako 78 % užívateľov totiž chcelo vidieť v menu práve grilované kurča. McDonald’s nie je prvým reťazcom rýchleho občerstvenia, ktorý postupne dopĺňa ponuku o zdravšie alternatívy. Konkurenčný KFC otvoril v Číne prevádzku s názvom K Pro, ktorá sa zameriava práve na zdravú stravu.

Prevádzka sa drasticky odlišuje nielen dizajnom interiéru, pripomína totiž skôr kaviareň, ale zároveň v ponuke nenájdeš žiadne nezdravé a vyprážané jedlo. Sendviče sú doplnené rôznymi druhmi šalátov a zelených potravín. Zdravé jedlo môžeš zapíjať ovocnými šťavami rôznych druhov.

zdroj: mirror.co.uk , e15.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech