Mercedes vyplatí svojmu šéfovi rozprávkový dôchodok, o ktorom bežný človek môže len snívať

  • Spoločnosť Daimler čoskoro opustí jej vysmiaty šéf Dieter Zetsche
  • Tento človek strávil vo firme rekordných 43 rokov. Spoločnosť ho za jeho obetu rozprávkovo odmení
  • Za rok na dôchodku mu na účte pribudne viac ako 1,5 milióna eur
mercedes
flickr
  • Spoločnosť Daimler čoskoro opustí jej vysmiaty šéf Dieter Zetsche
  • Tento človek strávil vo firme rekordných 43 rokov. Spoločnosť ho za jeho obetu rozprávkovo odmení
  • Za rok na dôchodku mu na účte pribudne viac ako 1,5 milióna eur

Dieter Zetsche nastúpil do spoločnosti Daimler, ktorá sa preslávila výrobou luxusných automobilov s puncom nemeckej kvality v roku 1973. Začínal na oddelení výskumu. V priebehu rokov postupoval a v roku 2006 sa dostal do vedenia. Dieter veľmi pomohol značke Mercedes, ktorú spoločnosť vyrába. Legendárna značka totiž padala na dno a bol to práve Dieter, ktorý ju vyhrabal z bahna vďaka šikovným rozhodnutiam a opatreniam.

mercedes

V septembri minulého roka spoločnosť oznámila, že Dieter opustí pozíciu šéfa. Skončiť by mal v máji tohto roka. Za jeho zásluhy však dostane extrémne vysoký dôchodok. Takúto sumu nedostal žiaden riaditeľ nemeckej spoločnosti. Daimlerbude svojmu šéfovi vyplácať rekordných 4 250 eur a to každý deň. Za jeden rok si tak našetrí viac ako 1,5 milióna eur. V odmene je tiež zarátaných pol milióna eur, ktoré pochádzajú z dôchodkového fondu, ktorý bol ušitý na mieru vysokopostaveným osobám v spoločnosti.

Dieter sa tak stane človekom, ktorý prekoná bývalého šéfa spoločnosti Volkswagen Martina Winterkorna. Ten dostal taktiež poriadny balík peňazí. Jednalo sa o denný príspevok vo výške 3 100 eur. Zetsche si však pravdepodobne prilepší ešte viac. Po opustení svojej súčasnej pozície totiž spoločnosť nadobro neopúšťa. O dva roky sa pravdepodobne vráti a obsadí voľné miesto po manažérovi Manfredovi Bischoffovi. Ten svoju pozíciu v dozornej rade opustí v roku 2021.

mercedes

Táto pozícia by vylepšila jeho finančné skóre ešte viac. Bischoff v súčasnosti zarába okolo pol milióna eur ročne. Odchod Dietera nie je náhodný. Firmu totiž opúšťa ešte o čosi skôr ako bolo pôvodne plánované. Za všetkým stojí snaha spoločnosti držať krok s modernými trendmi, na ktoré je potrebná nová krv. Mercedes sa totiž plánuje naplno pustiť do produkcie a vývoja elektromobilov. Tiež chce pracovať na systémoch autonómneho riadenia. Zmeny v spoločnosti sú tak nevyhnutné. Je tiež pravdepodobné, že o miesto príde viacero ľudí. Novým technológiám totiž starší zamestnanci nerozumejú tak ako mladí, ktorí s nimi vyrastali.

zdroj: dw.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech