Microsoft láme rekordy a jeho hodnota už prekonala Google. Na rade je Amazon

  • Spoločnosť Microsoft pod vedením nového šéfa úplne ožila a prekonáva všetky rekordy
  • V súčasnosti má spoločnosť hodnotu 760 miliárd dolárov, čo je viac ako hodnota Google
  • O niečo vyššiu hodnotu má Amazon. Bude musieť uvoľniť Microsoftu miesto?
microsoft
wikimedia
  • Spoločnosť Microsoft pod vedením nového šéfa úplne ožila a prekonáva všetky rekordy
  • V súčasnosti má spoločnosť hodnotu 760 miliárd dolárov, čo je viac ako hodnota Google
  • O niečo vyššiu hodnotu má Amazon. Bude musieť uvoľniť Microsoftu miesto?

Nová krv Microsoftu prospela. Softvérovú spoločnosť totiž už od roku 2014 vedie Satya Nadella, ktorý nahradil Steva Ballmera. V spoločnosti pracoval od roku 1992. Vďaka vedeniu mnohých projektov v rámci spoločnosti mal obrovské skúsenosti, ktoré teraz využíva vo vedení. Pod jeho vedením Microsoft kúpil viacero zaujímavých spoločností. Príkladom je akvizícia švédskej spoločnosti Mojang, ktorá sa preslávila známou hrou Minecraft.

V priebehu rokov sa Microsoftu darilo čoraz viac a Satya Nadella sa osvedčil ako úspešný šéf. Výsledok dobrého vedenia sa prejavil aj na hodnote spoločnosti. Tá sa v súčasnosti pohybuje vo výške 760 miliárd dolárov. Akcie vzrástli len v priebehu tohto roka o 15 %. Investori sa tak určite tešia peknému zhodnoteniu svojich akcií.

Ďalším míľnikom je bilión

Tento obrovský nárast spôsobil aj to, že Microsoft svojou hodnotou prekonal ďalšieho velikána – spoločnosť Google. Tá má v súčasnosti hodnotu 745 miliárd dolárov. Jemne v popredí sa nachádza spoločnosť Amazon, ktorej hodnota je o 30 miliárd dolárov vyššia v porovnaní s Microsoftom. Tento malý náskok je teda možné veľmi ľahko dobehnúť a bude zaujímavé sledovať, či sa to Microsoftu naozaj podarí.

Najhodnotnejšou spoločnosťou súčasnosti je samozrejme Apple, o ktorej sa tvrdí, že bude vôbec prvá v histórii, ktorá dosiahne hodnotu jedného bilióna dolárov. Priekopníckej spoločnosti do tejto méty síce ešte niečo chýba, ale ak by sa jej darilo aspoň tak ako doteraz, nie je to nereálne. V súčasnosti má Apple hodnotu 920 miliárd dolárov. Je však možné, aby Microsoft prekonal Apple? Analytici tvrdia, že áno, a milovaná i nenávidená spoločnosť môže v krátkom čase naozaj dosiahnuť túto vysnívanú métu.

Microsoft je dnes v plnej sile a bude zaujímavé sledovať, kam sa počas roka posunie. Odhadované predpovede do budúcna sú pozitívne. V priebehu najbližších rokov sa očakáva stabilný rast v rozsahu 10 %. Najvýnosnejším produktom v súčasnosti je riešenie Office 365, ktoré funguje na báze predplatného. Okrem toho sa darí aj cloudovým službám Azure. Celkovo však stabilne rastú všetky Microsoft produkty.

zdroj: cnn.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech