Microsoft plánuje kúpu platformy GitHub

  • Microsoft v súčasnosti úspešne riadi Satya Nadella, spoločnosti sa pod jeho vedením neskutočne darí
  • Akčné vedenie však nespí na vavrínoch a chystá ďalšie prekvapenie
  • Tým je možná kúpa vývojárskej platformy GitHub, ktorá ma hodnotu dve miliardy dolárov
snimka-obrazovky-2018-06-04-o-17-02-20
Microsoft
  • Microsoft v súčasnosti úspešne riadi Satya Nadella, spoločnosti sa pod jeho vedením neskutočne darí
  • Akčné vedenie však nespí na vavrínoch a chystá ďalšie prekvapenie
  • Tým je možná kúpa vývojárskej platformy GitHub, ktorá ma hodnotu dve miliardy dolárov

Satya Nadella nie je človek, ktorý by sa bál nových vecí, a práve to býva výsadou úspešných ľudí, ktorí budujú úspešné spoločnosti. Pod jeho vedením sa realizujú nákupy nových spoločností vo veľkom. Z tých známejších to bola napríklad spoločnosť Mo­jang, ktorá vytvorila celosvetovo obľúbenú hru Minecraft.

Dnes si brúsi zuby na ďalšiu veľmi úspešnú spoločnosť GitHub, ktorá má na svedomí rovnomennú vývojársku platformu a hosting v jednom. Toto riešenie prepisuje rebríčky popularity.

Celosvetovo ju využíva odhadom okolo 24 miliónov vývojárov. Je to vôbec najväčšie úložisko zdrojového kódu na celom svete. Užívatelia majú dve možnosti. Na webe sa môžu zaregistrovať zadarmo. V tomto prípade však majú možnosti mierne okliešetené a nemôžu ukladať rozrobenú prácu. Stačí si však zaplatiť mesačný poplatok a táto možnosť bude prístupná. Spoločnosť funguje 10 rokov a za ten čas prešla obrovský kus cesty.

Microsoft by kúpou získal

Ak by sa Microsoft rozhodol túto platformu naozaj kúpiť, musí si pripraviť minimálne dve miliardy dolárov. Taká je totiž súčasná hodnota spoločnosti. Nebude to teda lacný špás. Microsoft si však môže dovoliť takúto sumu smelo zaplatiť, lebo jeho hodnota je až 760 miliárd dolárov. Dokonca nedávno prekonal spoločnosť Google, ktorá má hodnotu 745 miliárd dolárov.

Túto informáciu síce Microsoft zatiaľ nepotvrdil, ale pochádza z dôveryhodných zdrojov. Kúpa spoločnosti GitHub by však nebola prekvapením. Microsoft sa totiž súčasne zameriava na svoju konkurenciu v podobe Amazonu, ktorý má vlastnú hostingovú službu Amazon Web Services.

Microsoft má síce vlastné riešenie, ale počtom užívateľov sa konkurencii jednoducho nedokáže vyrovnať. Práve preto je odkúpenie GitHubu s 24 miliónmi užívateľov celkom logickým krokom. Načo budovať niečo od začiatku, keď už je to vybudované. Touto kúpou by Microsoft dohnal obrovský náskok, ktorý má Amazon, a zároveň by mal fantastickú náhradu za vlastnú vývojársku platformu Codeplex, ktorá fungovala od roku 2006 do roku 2017.

V prvom rade by sa však mala vyriešiť situácia vo vedení GitHubu. Jeho spoluzakladateľ Chris Wanstrath totiž minulý rok z vedenia odstúpil. Na jeho pozíciu by mal nastúpiť skúsený človek, ktorého sa zatiaľ nepodarilo nájsť.

zdroj: czechcrunch.cz , businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech