Miliardár Richard Branson má jasno, pracovať by sme mali len 3 dni v týždni

  • Známy miliardár tvrdí, že nie je dôvod na to, aby ľudia nemohli pracovať menej
  • Odvoláva sa na technologický pokrok, ktorý ľuďom umožní pracovať menej a s rovnakou efektívnosťou
TASR
  • Známy miliardár tvrdí, že nie je dôvod na to, aby ľudia nemohli pracovať menej
  • Odvoláva sa na technologický pokrok, ktorý ľuďom umožní pracovať menej a s rovnakou efektívnosťou

Je práca v rozsahu 5 dní v týždni prežitkom? Podľa niektorých významných osobností biznisu, je to naozaj tak. Najnovšie sa na tuto tému vyjadril spoluzakladateľ Virgin Group Richard Branson.

Ten apeluje aj na ďalších podnikateľov, aby sa nebáli znížiť počet pracovných dní. Technológia totiž pokročila natoľko, že dokážeme urobiť viac a za kratší čas ako v minulosti. Píše o tom portál Cnbc.com.

Nie je preto dôvod na to, aby ľudia nemohli pracovať menej hodín a byť minimálne rovnako efektívni. „Tvrdá práca je kľúčom, ale radosť z toho čo robíte a zároveň zábava je rovnako dôležitá,“ povedal Branson, ktorý sám patrí medzi milovníkov zábavy a dobrodružstva. Podľa jeho názoru je práve hravosť a zábava kľúčom k úspechu v akejkoľvek oblasti života.

Automatizácia môže priniesť viac voľna

Jeho zamestnanci ťažia z množstva výhod. Majú napríklad možnosť neobmedzenej dovolenky a dnes veľmi cenenej práce z domu. „Je omnoho ľahšie prilákať top talenty, keď si otvorený a flexibilný,“ dodáva. Títo ľudia totiž oceňujú výhody moderného spôsobu práce.

Taktiež sa nebojí automatizácie. Podľa neho je príchod robotov do výrobných hál plusom. Ľudia budú mať viac času pre seba. Podľa jeho slov sa tak môžme dočkať troj- alebo štvordňového víkendu. Branson je dlhodobým obhajcom flexibilnejšej práce. Nebolo to tak vždy. Svoj názor zmenil po narodení svojho prvého dieťaťa v roku 2005.

Tvrdí, že flexibilná práca sa stane skutočnosťou už v blízkej budúcnosti a svetoví podnikatelia by sa mali postupne prispôsobiť. Mladá generácia totiž uprednostňuje úplne iný druh práce, ako ta predchádzajúca.

Niektorí zamestnávatelia si myslia, že ak vylepšia kanceláriu a zlepšia podmienky na pracovisku, zamestnanci budú spokojnejší. Nie je to však úplne tak, dnes je trendom sloboda a voľnosť a tú neprinesie ani najdokonalejšia kancelária.

zdroj: cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech