Miliardárov zo Silicon Valley bežné školy desia! Vytvorili si radšej vlastnú

Michal Sorkovský / 15. septembra 2015 / Lifehacking

AltSchool je sieť škôl, ktorá využíva vzdelávacie procesy, aké sme doteraz nepoznali a hlási,
že deťom ponúka vzdelanie skutočne hodné 21. storočia. Tento projekt, navyše ešte v máji raisol 100 miliónov dolárov a teší sa veľkej podpore známych mien zo Silicon Valley.

 

Taký bežný deň v AltSchool, by pre žiaka z obyčajnej školy, určite vôbec nebol bežným. Žiaci, ktorí chodia na AltSchool totiž prichádzajú do styku s úplne odlišnými prostriedkami a procesmi vzdelávania, než tí ktorí navštevujú bežné školy. Ako teda vyzerá bežný deň žiakov AltSchool? Študenti si po príchode do školy zapisujú svoju dochádzku prostredníctvom aplikácie na iPade. Táto aplikácia je iba jednou z viacerých tech pomôcok, ktoré pre svoje moderné školy vyvinul tím AltSchool, pozostávajúci z bývalých zamestnancov spoločností, ako Apple, Uber, Zynga či Google. Študenti navyše využívajú My.AltSchool, digitálnu platformu, ktorá sleduje všetko, od dochádzky, známok, cez rôzne alergie, až po študijné plány jednotlivých študentov.

 

CEO AltSchool Max Ventilla

Deň v AltSchool pokračuje plnením aktivít z „playlistu“, rozpisu, v ktorom má každý študent zoznam individuálnych a skupinových aktivít na celý týždeň. Učitelia na AltSchool, vždy najprv, spolu s jednotlivými študentmi a ich rodinami pracujú na zadaní tých správnych cieľov, s ohľadom na záujmy, záľuby a silné a slabé stránky dieťaťa. No a potom, práve na základe toho, vyberajú predmety do playlistov svojich študentov. Študenti tiež prichádzajú v AltSchool denne do styku s radou technológii a programov, ktoré sú zaujímavou formou využívané na ich vzdelávanie. Dobrý príkladom je 3D modelovací softvér, v ktorom môžu navrhnúť napríklad domček pre triedne zvieratko.

Na AltSchool je tiež zaujímavé to, že nerozdeľuje svojich študentov do klasických ročníkov. Žiaci sú podľa veku (4-14) v AltSchool rozdelení do troch skupín, ktorými sú nižšia, vyššia základná a stredná škola. Študenti na AltSchool sa potom ani nevzdelávajú, ako ich rovesníci, na bežných školách. Len ťažko sa totiž na bežnej základnej, či strednej škole študenti venujú v rámci vyučovania vlastnému blogu, alebo môžu počas hodiny sedieť na sedacích vakoch. AltSchool sa totiž snaží svojim žiakom pobyt v škole čo najviac spríjemniť a tak sa miestnosti, v ktorých prebieha výučba, priveľmi nepodobajú bežným školským triedam.

 

Founder a CEO AltSchool Max Ventilla v minulosti riadil personalizačný tím v Google, kde pomohol vybudovať napríklad Google+. V roku 2013 sa ale rozhodol Google opustiť a založiť AltSchool. Určite dnes nemusí nič ľutovať, keďže jeho systém maličkých škôl, ktoré jednotlivo pracujú s len 80 až 150 študentmi sa ukazuje, ako naozaj skvelý biznis. Vzdelávanie v AltSchool totiž stojí na jedno dieťa až viac ako 20 000 dolárov ročne. No a okrem toho, raisol tento zaujímavý projekt až 100 miliónov dolárov, investíciu, pod ktorú sa podpísali aj Mark Zuckerberg, Andreessen Horowitz či Peter Thiel.

Zdroj: businessinsider.com  

Pridať komentár (0)