Miliardový párik. Jay-Z a Beyoncé nazhromaždili majetok v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov

  • Raper Jay-Z a jeho krásna žena Beyoncé patria už roky k stáliciam na hudobnom nebi
  • Dalo sa teda očakávať, že ich finančná situácia nebude vôbec na zahodenie
  • Keď sa spoja dve silné mená s podnikateľským duchom, úspech je zaručený
jay-z
flickr
  • Raper Jay-Z a jeho krásna žena Beyoncé patria už roky k stáliciam na hudobnom nebi
  • Dalo sa teda očakávať, že ich finančná situácia nebude vôbec na zahodenie
  • Keď sa spoja dve silné mená s podnikateľským duchom, úspech je zaručený

Raper Jay-Z bol kedysi obyčajným začínajúcim umelcom, akých je v rapovom svete obrovské množstvo. Nikto ani len netušil, že tu bude aj o desiatky rokov neskôr a bude patriť medzi legendárnych raperov, ktorí vypredávajú obrovské haly.

Dostať sa na špičku v hre zvanej rap nie je vôbec jednoduché. Je potrebný rozum. Jay-Z bol považovaný za nekonfliktného rapera na rozdiel od  množstva svojich kolegov. Toto mu zaručilo dlhotrvajúcu a úspešnú kariéru. K tomu treba pridať poriadny kus talentu a vznikla legenda.

Jay-Z však nikdy nebol len raperom. Mal totiž podnikateľský talent, a preto svoje zarobené peniaze nerozhádzal na drogy, alkohol, ženy či rôzne hmotné hračky. S financiami narábal inteligentne. Okrem toho, že vlastní vydavateľstvo, svoje zarobené milióny investuje do rôznych oblastí. Investoval do arény Barclays Center či švédskej spoločnosti Aspiro. Bol spoluzakladateľom značky oblečenia Rocawear a kúpil streamovaciu službu Tidal, v ktorej vlastní malý podiel aj jeho žena.

Pre fanúšikov chystajú spoločné turné

Beyoncé šla na to inak ako je manžel, ktorý zarobil najviac ako podnikateľ. Všetko to začalo popularitou skupiny Destiny’s Child, ktorá vzala svet útokom v roku 1997. Skupina má na svojom konte množstvo hitov. V roku 2006 sa však jej tri členky rozhodli pre sólové dráhy. Beyoncé bola vždy prirodzenou líderkou, a tak nebolo prekvapením, že jej sólová kariéra bola ešte úspešnejšia, ako keď bola členkou populárnej skupiny. Množstvo predaných albumov a koncerty jej zaručili vysoké príjmy.

Dvojica spoločne zhromaždila majetok v hodnote 1,255 miliardy dolárov. Svojho podnikateľského ducha využívajú vo veľkom. Aby získavali nových zákazníkov pre svoju službu Tidal, vydávajú svoje albumy exkluzívne na tejto platforme. Beyoncé tu vydala album Lemonade v roku 2016. O rok neskôr urobil podobný krok aj jej manžel so svojim v poradí trinástym albumom 4:44.

V súčasnosti sa hviezdne duo chystá na spoločné turné po svete. Dve legendy na jednom pódiu pritiahnu obrovské množstvo fanúšikov. Turné bude mať 48 zastávok a odhadom by mohlo vygenerovať 200 miliónov dolárov. Bohatstvo hviezdneho páriku tak určite porastie do astronomických výšin a možno raz atakuje hranicu dvoch miliárd dolárov.

zdroj: forbes.com , cleverism.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech