Milovníci lyžovania si prídu na svoje. Hotel ponúkne zjazdovku priamo na svojej streche

  • Milovníci lyžovania, ktorí s lyžami na nohách aj nocujú sa určite potešia nasledujúcej novinke
  • Vo Švajčiarsku im totiž stavajú nový hotel, ktorý bude mať zjazdovku priamo na streche
hotel
Bjarke Ingels Group
  • Milovníci lyžovania, ktorí s lyžami na nohách aj nocujú sa určite potešia nasledujúcej novinke
  • Vo Švajčiarsku im totiž stavajú nový hotel, ktorý bude mať zjazdovku priamo na streche

Ľudia sa delia na dve skupiny, jedna skupina by chcela leto počas celého roka, tá druhá by zasa uvítala zimu, ktorá nikdy nekončí. Práve skupina, ktorá uprednostňuje sneh je známa svojou nekonečnou láskou k lyžovaniu. Počas tuhej zimy vidíš týchto milovníkov lyžovania ako sa smelo znovu a znovu spúšťajú strmými zjazdovkami.

budovaZobraziť celú galériu (3)
zdroj: Bjarke Ingels Group

Závisláci na lyžovaní by najradšej lyžovali stále, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Na lyžovanie myslia pravdepodobne aj počas spánku či návštevy WC. Práve pre takýchto extrémistov bude otvorený nový hotel Audemars Piguet Hôtel des Horlogers. Hotel sa bude nachádzať v západnom Švajčiarsku v údolí Vallée de Joux. Stavba nesie meno po známom švajčiarskom výrobcovi hodiniek spoločnosti Audemars Piguet. V tesnom susedstve dokonca vyrastie múzeum, ktoré bude mapovať históriu tejto legendárnej spoločnosti.

izbaZobraziť celú galériu (3)
zdroj: Bjarke Ingels Group

Prepojenie s okolím bez kompromisov

V oblasti sa nachádza nespočetné množstvo hotelov. Práve preto sa rozhodli tvorcovia nového hotelu odlíšiť od konkurencie a ponúknuť niečo, čo tu ešte nebolo. Ambiciózny projekt zhmotní stavebná firma Bjarke Ingels Group. Tá sa rozhodla, že zabije dve muchy jednou ranou. Ulahodí nedočkavým lyžiarom a plynule prepojí hotel s okolitým prostredím.

hotelZobraziť celú galériu (3)
zdroj: Bjarke Ingels Group

Výsledkom tejto snahy by mal byť hotel, ktorého strecha bude nefalšovanou zjazdovkou v malom a bezpečnom prevedení. Stačí si len nasadiť lyže a spustiť sa. Vo vnútri hotela sa budú nachádzať dve reštaurácie, kúpele a konferenčné centrum. Na mieste stavby sa nachádza bežecká trasa. „V zimnom období tak vystúpiš na strechu priamo z hotelových chodieb.V priľahlom priestore si môžeš vymeniť vybavenie a nasadiť si lyže. Následne jednoducho zlyžuješ priamo do prírody,“ vysvetľuje Daniel Sundlin zo stavebnej firmy Bjarke Ingels Group.

Základný kameň hotela bol položený v auguste tohto roku. V súčasnosti sa pokladajú základy celej stavby. Hotel by mal byť pre širokú verejnosť otvorený už priebehu roku 2020. „Možnosť zlyžovať priamo z hotelovej izby sprístupní mnohým ľuďom bezproblémovú a vzrušujúcu možnosť ako preskúmať okolie,“ dodal Sundlin.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech