Milovníci práce z domu majú vlastný nábytok inšpirovaný NASA. Na svedomí ho má francúzsky študent

  • Freelancing je v súčasnosti obrovským trendom, ktorému holduje hlavne mladšia generácia
  • Nie je preto vôbec prekvapením, že sme sa dočkali prvého nábytku zameraného výsostne na túto skupinu pracovníkov
  • Práca z domova by mala byť totiž logicky pohodlnejšia ako v kancelárii
nábytok
dezeen
  • Freelancing je v súčasnosti obrovským trendom, ktorému holduje hlavne mladšia generácia
  • Nie je preto vôbec prekvapením, že sme sa dočkali prvého nábytku zameraného výsostne na túto skupinu pracovníkov
  • Práca z domova by mala byť totiž logicky pohodlnejšia ako v kancelárii

Práca z domova je v súčasnosti obrovským trendom. Vďaka internetu a moderným spoločnostiam tu máme možnosti, o akých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Čoraz viac firiem umožňuje svojim pracovníkom pracovať z pohodlia domova. Takáto forma práce má svoje výhody aj nevýhody.

Ak je človek schopný a dokáže svoju prácu spraviť bez dohľadu šéfa, ušetrí svoj vlastný čas, ktorý môže následne venovať svojim záľubám. Majitelia firiem zasa ťažia z toho, že nemusia kupovať výbavu pre nového pracovníka. Odhaduje sa, že v budúcnosti drasticky narastie počet pracovníkov z domova. Trend sa rozhodol využiť aj francúzsky študent Geoffrey Pascal, ktorý chce vylepšiť pracovné podmienky ľudí, ktorí sa rozhodli pracovať inak ako väčšina.  Prináša tak novú kolekciu nábytku pre freelancerov s názvom Grafeiphobia.

Nábytok je určený pre ľudí, ktorí pri práci uprednostňujú pohodlie a neradi sedia za stolom. Kolekcia pozostáva z troch druhov nábytku. Každý jeden model má inú podobu. Základom konštrukcie je drevený rám. Na ten je upevnené čalúnenie, ktoré je možné prispôsobovať podľa potrieb používateľa vďaka jednoduchej výmene matracov.

Jedná sa o atypické postele v pravom slova zmysle. Každý jeden kus prináša podporu a hlavne správnu pozíciu pre ľudské telo. Tvorca sa inšpiroval NASA. Vesmírna agentúra totiž využíva pri tréningu kozmonautov rôzne techniky a jednou z nich je aj správna poloha tela pri príprave na stav beztiaže.

Tri produkty – tri odlišné polohy

Šikovný študent začal pracovať na svojom nápade počas štúdia na vysokej škole dizajnu. Zistil totiž, že množstvo ľudí čoraz viac uprednostňuje prácu s postele. On sám sa pri sedení za stolom cítil neprirodzene a pod stresom. Preto začal na vlastnej koži testovať, aký je rozdiel medzi inými polohami a sedením za stolom. Zistenia ho prekvapili. Prišiel na to, že práca z postele zvýšila jeho schopnosť sústredenia sa a znížila stres.

Okamžite sa rozhodol konať. Kontaktoval výrobcu matracov, spoločnosť Recticel. Tá mu vyrobila viacero matracov rôznej tvrdosti. Výsledkom boli tri finálne produkty. Každý jeden umožňuje prácu v inej pozícii. Prvý má názov Basic Desk. Jedná sa o model, ktorý umožňuje pohodlné sedenie s počítačom na stehnách. Skladá sa z viacerých častí a matracov rôznych tvarov a tvrdostí.

Druhým je Triclinium Gum. Tento model je určený pre tých, ktorí radi pracujú prevažne v polohe ležmo a na boku. Podobne ako prvý model, aj tento je vybavený viacerými matracmi rôznej tvrdosti. Dokonca umožňuje aj krátkodobú prácu v stoji.

Posledným modelom je Flying Man, ktorý je skonštruovaný tak, že umožňuje klasickú polohu v ľahu na bruchu. Podľa Pascala by mal správny freelancer vlastniť všetky tri modely. Len tak totiž dokáže oceniť v maximálnej možnej miere blahodárne účinky, ktoré nábytok prináša.

zdroj: dezeen.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech