Miluješ búrky? Česi majú aplikáciu, ktorá dokáže sledovať blesky v reálnom čase

  • Ak si milovník búrok a chcel by si mať prehľad o každej jednej v rámci celého sveta, máš možnosť
  • Česi vytvorili aplikáciu, ktorá je určená na „lov“ búrok a hlavne bleskov
  • Zatiaľ je ale dostupná iba pre majiteľov iPhonov
thunderly
itunes
  • Ak si milovník búrok a chcel by si mať prehľad o každej jednej v rámci celého sveta, máš možnosť
  • Česi vytvorili aplikáciu, ktorá je určená na „lov“ búrok a hlavne bleskov
  • Zatiaľ je ale dostupná iba pre majiteľov iPhonov

Aplikácie na mobilné telefóny utešene pribúdajú. V tomto obrovskom množstve však nájdeš iba zopár naozaj prelomových, ktoré prinášajú niečo, čo tu ešte nebolo. Jedna z tých zaujímavejších k nám doletela priamo z Česka. Ak máš rád búrky, ale sleduješ ich najradšej z bezpečia svojej izby, si na správnom mieste. Môžeš sa stať nefalšovaným lovcom búrok bez toho, aby okolo teba šľahali blesky a duneli hromy.

Aplikáciu Thunderly majú na svedomí dvaja mladí ľudia. Každý je dobrý v niečom inom, a tak spojili svoje sily. Jaromír Kavan sa postaral o dizajn. O oživenie aplikácie sa postaral Jan Pleško, ktorý miluje písať riadky kódu. Vo výsledku tu máme pekne nadizajnovanú appku, ktorá prináša poriadnu porciu zábavy.

Búrky celého sveta v tvojej dlani

Aby aplikácia dokázala sledovať búrky, musí získavať meteorologické údaje v reálnom čase. Tieto čerpá z troch rôznych zdrojov. Fantastický výsledok je aj to, že oproti realite má aplikácia oneskorenie iba jednu sekundu. A ako to funguje v praxi? Appka zobrazí na displeji mobilného telefónu trojrozmerný model zemegule s reálnymi oblakmi, ktorý si môžeš otáčať a približovať podľa svojej chuti až na úroveň miest. Zem je nasvietená presne podľa denných cyklov a dokonca sa tu zobrazujú aj polárne žiary.

Ak sa na sledovanom mieste zablysne, zobrazí sa ti to nielen na displeji, ale ovplyvní to celý telefón. Toto sa stane v prípade, že máš zapnuté všetky možnosti aktivity. Prehrá sa ti zvuk blesku a telefón zavibruje. Okrem toho sa v miestnosti zablysne vďaka zapojeniu blesku na telefóne. Appka vzbudila celkom solídny záujem a autori sa pochválili, že si ju v priebehu troch týždňov stiahlo viac ako 50 000 ľudí. Dokonca vyhrala hlavnú cenu na jubilejnom ročníku prehliadky mobilných aplikácií AppParade, celkovo získala 238 hlasov.

zdroj: czechcrunch.cz , mediar.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK