Mladá podnikateľka vybudovala internetový biznis, ktorý dáva ženám nádej na slobodný život

  • Je mladá, pekná, úspešná a patrí medzi komplikovaných mileniálov.
  • Práve pochybnosti a energia jej pomohli v tom, aby objavila, čo naozaj dokáže
  • Musela však mnoho obetovať.
  • Dnes je úspešná online podnikateľka, ktorá priam žiari šťastím
  • Podobné šťastie však túži vidieť v očiach každej jednej klientky, ktorá si kúpi jej kurzy
Cait Scud­der
Cait Scudder
  • Je mladá, pekná, úspešná a patrí medzi komplikovaných mileniálov.
  • Práve pochybnosti a energia jej pomohli v tom, aby objavila, čo naozaj dokáže
  • Musela však mnoho obetovať.
  • Dnes je úspešná online podnikateľka, ktorá priam žiari šťastím
  • Podobné šťastie však túži vidieť v očiach každej jednej klientky, ktorá si kúpi jej kurzy

Cait Scudder, predstaviteľka takzvaných mileniálov ukazuje, že úspech je len a len v našej hlave a to pravé dobrodružstvo začína až po vykročení s komfortnej zóny do sveta plného neistoty. Sveta, ktorý vzbudzuje obrovský strach. Práve preto väčšina z nás nikdy neodhalí svoj plný potenciál. Strach nás jednoducho núti kráčať vyšliapanými cestičkami, kadiaľ prešli milióny ľudí pred nami. Tieto cestičky prinášajú takmer nulové riziká, avšak priemerný život.

Obrovskú túžbu po zmene pretavila do reality

Toto vedela aj Cait Scudder, ktorá bola vždy veľmi ambiciózna. Dnes hovorí, že podnikanie ju mnohému naučilo. Napríklad to, že by sme nemali byť zaseknutí v obmedzeniach, ktoré určila spoločnosť. Rozhodnutie uspieť je len a len na nás. Exotická Cait sa narodila v Novom Anglicku. Púštala sa do všetkého, čo ju bavilo. Po vyštudovaní univerzity pokračovala v učiteľskej kariére a vyučovala jogu a španielčinu. Pod dvoch rokoch však s týmito aktivitami sekla. Limitovalo ju totiž to, že svojich študentov musela učiť iba dva predmety. Jej študenti pritom túžili vedieť viac. Napríklad to, ako získať silu a byť úspešnými.

Presne nalinkované osnovy neboli v súlade s jej prirodzenou túžbou. Túžila po slobode. K tomu mala mizerný plat vo výške 38 000 dolárov ročne. Aby si vytvorila život po akom túži, bolo nutné, aby opustila svoje staré ja. Staré vzorce správania plné pochybnosti, strachu zo zlyhania a sklamania okolia.

Pre ňu to znamenalo opustenie istôt stabilného zamestnania a investovanie tisícok dolárov do osobného vzdelávania. Ako sa však dostala k online podnikaniu? Po opustení pozície učiteľa cestovala na obľúbené miesto digitálnych nomádov, na ostrov Bali. Práve tu žije mnoho online podnikateľov, ktorí pracujú z akéhokoľvek miesta na Zemi. Tento životný štýl ju okamžite očaril. Bolo rozhodnuté.

Cesta ku hviezdam nebola náročná

Po príchode do domov si dala smelý cieľ. Do dvoch rokov chcela vytvoriť online podnikanie. Malo spájať jej obrovskú vášeň, ktorou je učenie s pomocou ženám, ktoré túžia po slobode a zmene života. O osem mesiacov po tomto rozhodnutí sa presťahovala na Bali, kde sa učila priamo od freelancerov, ktorí tu žijú a študovala online kurzy. Na Bali strávila rok a pol. Následne sa začala zviditeľňovať na sociálnych sieťach, kde zverejňovala motivačný obsah.

Základňa fanúšikov sa zväčšovala. Začalo ju kontaktovať čoraz viac žien. Tie ju prosili o radu. Preto sa rozhodla spustiť skupinové kurzy. O krátky čas jej biznis explodoval. Ubehol rok a na účte pristálo 114 000 dolárov. To už vedela, že obrovské riziko, ktoré podstúpila začína prinášať prvé ovocie.

S akými výzvami sa počas svojej cesty stretla? Hlavným problémom bol vnútorný hlas plný pochybností. „Na svete existuje množstvo úspešných podnikateliek. Prečo by som to mala robiť?“ hovoril jej. Tieto myšlienky však boli ďaleko od pravdy. Keď príde ťažšie obdobie miesto pochybných myšlienok na neúspech sa sústredí na úspechy, ktoré už dosiahla. V súčasnosti žije na Bali spolu so svojim manželom a dvoma psami.

zdroj: forbes.com, caitscudder.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK