Mladí bankári z Goldman Sachs sa rozhodli pre životnú zmenu. Teraz vedú skvelý biznis pre psov

  • Keď ťa práca v korporácii nudí, neostáva nič iné, ako hľadať svoju vlastnú cestičku
  • Presne týmto heslom sa riadila dvojica mladých bankárov, ktorí sa rozhodli pre radikálnu zmenu
  • Nepomohlo ani zvučné meno zamestnávateľa, dnes sú obaja usmiati a hrdí na to, čo dokázali
jedlo
Butternut Box
  • Keď ťa práca v korporácii nudí, neostáva nič iné, ako hľadať svoju vlastnú cestičku
  • Presne týmto heslom sa riadila dvojica mladých bankárov, ktorí sa rozhodli pre radikálnu zmenu
  • Nepomohlo ani zvučné meno zamestnávateľa, dnes sú obaja usmiati a hrdí na to, čo dokázali

Goldman Sachs je celosvetovo známa investičná banková spoločnosť, ktorá má za sebou bohatú históriu. O práci vo finančníctve sníva množstvo mladých ľudí, ktorí si myslia, že to môže byť pomerne jednoduchá cesta, ako si zabezpečiť rýchle výsledky a bohatstvo. Vidíme to aj u nás. S mladými ľudmi, ktorí sa snažia pracovať v oblasti finančného poradenstva akoby sa vrece roztrhlo. Často má však ich kariéra krátkodobé trvanie.

Čo však vtedy, ak pracuješ pre jedného z lídrov na svete? Hodil by si za hlavu pomerne lukratívnu pozíciu bankára? Väčšina z nás by to pravdepodobne nedokázala, pretože človek sa ťažko vzdáva istoty v podobe solídneho platu. Krok do neznáma je jednoducho náročný. Na ten sa odvážila dvojica Kevin Glynn a David Nolan, ktorí sa rozhodli pre zmenu a podali výpovede v spoločnosti Goldman Sachs v Londýne. A to len preto, aby sa posunuli o niečo bližšie k svojmu snu.

Všetko to spískal pes

Dvojica na seba narazila v prvý pracovný deň vo firme a okamžite bolo jasné, že majú mnoho spoločného. Ich vzťahy boli nadštandardné. Aj napriek celkom lukratívnym pozíciám boli ich rozhovory medzi štyrmi očami úplne o inom. Túžili si vybudovať niečo, čo bude ich dielom. Nápad na podnikanie dostali vďaka Davidovmu psovi, ktorý mal jediný problém. Trpel chronickou plynnatosťou, a preto dostal prezývku „prdiaci pes“.

Celá rodina sa snažila psovi pomôcť, no márne. Začali sa teda zameriavať na stravu a zistili, že tento problém spôsobuje práve spracované krmivo pre psy. Skúsili teda prechod na domácu stravu, pozostávajúcu z mletého mäsa, zeleniny a hnedej ryže. Stal sa zázrak – problém sa jednoducho vyparil. Ubehlo pár rokov, kým sa dvaja kamaráti rozhodli otestovať svoje funkčné jedlo na iných psoch. Začali zásobovať svojich priateľov a rodinu. Zvieratá sa zbavovali mnohých neduhov ako šibnutím zázračného prútika.

Následne sa rozhodli testovať túto stravu na psoch úplne neznámych ľudí aj z toho dôvodu, že blízki by im vždy nemuseli povedať pravdu, aby ich neurazili. Bankársku spoločnosť opustili vo februári roku 2016 a o dva mesiace neskôr mali spustenú webovú stránku. Zaujímavosťou je, že v začiatkoch ich finančne podporili dvaja šéfovia z Goldman Sachs.

Zrodil sa Butternut Box. Aby bolo o chlpatých zákazníkov čo najlepšie postarané, ich majitelia na webe detailne vyplnia mnohé údajem. Následne je strava prispôsobená priamo na mieru zvieraťa. Mäso tvorí 60 % hmotnosti jedla. Potom sa tu v rôznom pomere nachádza zelenina, šošovica a rôzne druhy bylín. V súčasnosti vo firme pracuje niekoľko desiatok ľudí. Dvanásť vyrába jedlo priamo v priestoroch továrne v západnom Londýne. Dvadsaťštyri ďalších pracuje v coworkingových priestoroch Huckletree West. Medzi ich zákazníkmi sa začínajú objavovať aj prvé celebrity, ako napríklad herec Damien Lewis.

zdroj: businessinsider.com , butternutbox.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech