Mladík prešiel 22 kilometrov, len aby bol načas v práci. Šéf ho za to odmenil autom

  • Osemnásťročný Walter Carr nastupoval ráno do svojej prvej práce.
  • Deň predtým sa mu však pokazil automobil
  • Na svoje nové pracovisko vzdialené desiatky kilometrov sa tak vybral po svojich
  • Jeho šéf mu za to daroval odmenu v podobe automobilu
Walter
youtube
  • Osemnásťročný Walter Carr nastupoval ráno do svojej prvej práce.
  • Deň predtým sa mu však pokazil automobil
  • Na svoje nové pracovisko vzdialené desiatky kilometrov sa tak vybral po svojich
  • Jeho šéf mu za to daroval odmenu v podobe automobilu

Walter Carr sa po dovŕšení osemnástich rokov rozhodol vôbec po prvýkrát zamestnať na plný úväzok. Šancu mu dala sťahovacia spoločnosť Bellhops. Deň pred nástupom ho však postihla nemilá vec. Hovorí sa tomu zákon schválnosti. Jeho automobil začal štrajkovať a pokazil sa. Čo teraz? Keďže mladík disponoval dobrou kondíciou rozhodol sa ísť do práce po svojich. „Na tom nie je nič. To robím aj ja,“ povieš si. V tomto prípade sa však nejednalo o príjemnú rannú polhodinovú prechádzku do práce.

Mladík je vzorom pre pracovníkov

Jeho dočasným pracoviskom bol totiž rodinný dom v malom mestečku Pelham, ktoré je od jeho bydliska vzdialené 20 míľ, čo je v prepočte 32 kilometrov. Toto je túra na mnohé hodiny. Koľko z nás by to dokázalo? Väčšina by pravdepodobne zavolala, že jednoducho nemôže prísť. Walter sa však rozhodol nepoddať okolnostiam. Ešte o polnoci sa tak pohol od dverí svojho bydliska smerom k vzdialenému cieľu. Bol na ceste už 4 hodiny. V tom čase mal v nohách viac ako 22 kilometrov. Podozrivú postavu si však všimla policajná hliadka.

Ak si černoch a potuluješ sa v noci po tmavých uliciach, tak si automaticky podozrivá osoba. Policajti Waltera zastavili a spýtali sa ho na to, čo robí takto osamote neosvetlenej ceste. Ten im pravdivo odpovedal a povedal im cieľ svojej cesty, ktorý bol vzdialený ešte pekných pár kilometrov. Policajti sa nad ním zľutovali a odviezli ho až pred brány jeho nového pôsobiska. Bolo ešte skoro ráno. Po jeho kolegoch nebolo ani chýru ani slychu. Aj napriek tomu sa pustil pilne do práce.

O obetavom Walterovi by sa nikto nedozvedel. Majiteľka domu Jenny Lameyová sa však na sociálnej sieti Facebook pochválila mladým pracovníkom a výchválila ho do nebies. Nezabudla pritom dodať, akú veľkú obetu musel tento mladík podstúpiť. Tento príspevok vzbudil obrovský záujem ľudí. Chýry o novom pracovníkovi sa dostali do uší samotnému šéfovi spoločnosti Bellhops.

Ten sa rozhodol Waltera pochváliť verejne na svojom Twitteri. Následne sa s ním osobne stretol a podaroval mu svoj vlastný automobil Ford Escape. Mladík sa tak teraz nemusí báť, že by musel do práce po vlastných. Dovezie sa tam na svojom novom štvorkolesovom tátošovi.

zdroj: kxan.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech