Mladý 16-ročný chlapec žaluje americkú vládu kvôli klimatickým zmenám

  • Ochrancov prírody je mnoho, ale kto je natoľko odvážny, aby sa pustil do bola s veternými mlynmi. Takých nie je ani jedno percento. A keď to urobí chlapec vo veku 16 rokov, tak tomu sa hovorí naozaj odvaha. Toto je pravý aktivista a ochranca planéty!
chlapec
youtube.com
  • Ochrancov prírody je mnoho, ale kto je natoľko odvážny, aby sa pustil do bola s veternými mlynmi. Takých nie je ani jedno percento. A keď to urobí chlapec vo veku 16 rokov, tak tomu sa hovorí naozaj odvaha. Toto je pravý aktivista a ochranca planéty!

Šestnásťročný mladík s menom aké si ešte nepočul, je environmentálnym aktivistom už dlho. Xiuhtezcatl patrí v Amerike k najviac aktívnym ochrancom planéty a často vystupuje na verejnosti. Milovníkovi našej Zeme robí vrásky na čele hlavne globálne otepľovanie. Narodil sa v štáte Colorado. Je obrovským vzorom hlavne pre novú generáciu.

mladý chlapec

Foto: youtube.com

Chlapec, ktorý sa správa ako muž

Tvrdý bojovník sa nezľakol ani vlády, na ktorú vyvíja nátlak, aby prijala opatrenia proti tomuto obrovskému problému. Vyštartoval dokonca aj po bývalom prezidentovi Barackovi Obamovi, ktorého tento rok spolu so skupinou podporovateľov zažaloval. Predmetom žaloby bolo nesplnenie sľubov, že ochráni životné prostredie pre budúce generácie.

Súčasná vláda si tiež nepríde skrátka, keďže zorganizoval petíciu podporenú viac ako 1000-tisíc podpismi. Očakáva, že nová vláda splní to, čo Obama neurobil. Taktiež je aj hudobníkom – raperom a reprezentantom tzv.environmentálneho hip-hopu, prostredníctvom ktorého oslovuje mladých ľudí.

Aktivistom od útleho veku

Mladý bojovník nebojuje zbraňami, ale s mikrofónom v ruke. Má totiž obrovský talent ako rečník a ľudia mu načúvajú. Prvýkrát vystúpil, keď mal 6 rokov na akcii zameranej na ochranu životného prostredia. Skvelé rečnícke schopnosti a nebojácnosť z neho spravili vedúcu postavu medzi mladou generáciou. Stal za známy na celom svete.

Stojí dokonca v čele hnutia ochrancov Zeme, určeného pre mladých ľudí. Svoju aktivitu ani trošku nespomalil, práve naopak. Nielenže sa snaží získať čo najviac nasledovníkov, ale využíva aj súdnu cestu, ak je to potrebné.

Nie je bežné, že takýto mladý chlapec získa obrovský zápal pre dobrú vec. Preto je veľmi pravdepodobné, že o ňom budeš ešte veľa počuť v priebehu ďalších rokov. Boj s vládou však nie je jednoduchý, a ak je v čele prezident ako Donald Trump so svojím neutrálnym postojom voči problematike globálneho otepľovania, tak sa dá čakať, že sa mnoho veci nezmení. Za pokus to však určite stojí.

Zdroj: inhabitat.com , youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech