Mladý Ukrajinec v Bratislave otvoril novú pekáreň na extra veľké croissanty. Vďaka chybe vybudoval miliónové impérium

  • Chyba v technologickom procese prípravy jedla viedla až k prosperujúcemu biznisu
  • Podnikateľ Andrii zabodoval na trhu vďaka jeho extra veľkým croissantom
CEO značky Lviv Croissants
Liga, Lviv Croissants
  • Chyba v technologickom procese prípravy jedla viedla až k prosperujúcemu biznisu
  • Podnikateľ Andrii zabodoval na trhu vďaka jeho extra veľkým croissantom

Centrum Bratislavy sa nedávno stalo dejiskom mimoriadneho podnikateľského úspechu. Mladý Ukrajinec si priamo na Hviezdoslavovom námestí 13 otvoril pekáreň Lviv Croissants, špecializovanú na extra veľké croissanty. Otvorené majú každý deň od 9:00 do 22:00. Plnený croissant si tu dáš od 3,90 do 8,90 eur. 

Vďaka masívnej expanzii do rôznych krajín Európy sa dokázal prepracovať až k vybudovaniu miliónového impéria. Jeho príbeh je dôkazom, že s odhodlaním, inováciami a kvalitným produktom je možné dosiahnuť veľké veci aj v cudzom prostredí.

Začiatky a inšpirácie

Andrii Halytskyi, zakladateľ pekárne Lviv Croissants, začal svoju podnikateľskú cestu s predajom hotdogov. V roku 2001, po dokončení technickej školy, si s pomocou rodiny a priateľov otvoril niekoľko stánkov na predaj hotdogov v Ľvove. Už o dva roky neskôr sa mu podarilo tieto stánky transformovať na sieť rýchleho občerstvenia Burgers Buffet.

Jeho túžba stať sa úspešným podnikateľom a majiteľom veľkej spoločnosti ho viedla k tomu, aby sa neustále vzdelával a hľadal nové príležitosti na trhu. Na jednom z franšízingových kurzov, ktoré navštívil v Kyjeve, si uvedomil, že práve franšízing je rýchlym nástrojom na škálovanie biznisu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lviv Croissants (@lvivcroissants_sk)

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: Lviv Croissants

Najnovšie videá

Trendové videá