Mladých Slovákov omrzela Bratislava, na Bazoši si kúpili farmu na lazoch, kde vedú život, aký by im mnohí závideli

  • Ľudia neverili, že sa Katke a Renému podarí presťahovať na samotu
  • Mladí dvadsiatnici si ale išli za svojim, usadili sa na Farme pod Poľanou, kde nie je ani jeden deň stereotypný
Farma pod Poľanou
  • Ľudia neverili, že sa Katke a Renému podarí presťahovať na samotu
  • Mladí dvadsiatnici si ale išli za svojim, usadili sa na Farme pod Poľanou, kde nie je ani jeden deň stereotypný

V našej krajine sme už dlhodobo svedkami trendu, kedy mladí ľudia utekajú z východného, no aj stredného Slovenska do zahraničia či Bratislavy. V mnohých prípadoch nemajú na výber a ide skôr o nutnosť, než ich túžbu. Katka a René to zobrali celkom z opačného konca, miesto kde by si mnoho ľudí nedokázalo predstaviť žiť, vlastnými rukami zveľadili a našli si spôsob ako sa tu uživiť niečím, čo ich baví.

27-ročná Katka a 24-ročný René sa presťahovali na usadlosť pod Poľanou, kde momentálne hospodária aj s ich dvojročným synom. Katka má vyštudovanú psychológiu a pred príchodom na lazy pracovala ako recruiterka. Jej partner sa živil ako vodár a kúrenár, no posledné roky si zarába najmä podkúvaním koní. 

zdroj: Farma pod Poľanou

Mladý pár si aj vďaka životu v Bratislave uvedomil, že bývanie v meste nie je nič pre nich. Chceli sme chovať zvieratá a žiť v prírode. Dva kone sme už mali, ale boli ustajnené u nášho kamaráta, takže keď sme sa začali rozprávať o spoločnom bývaní, automaticky sme hľadali miesto, kde by mohli s nami ísť aj kone. Bolo nám v podstate jedno, kde to miesto bude, išlo nám o to, aby tam bol ako tak obývateľný dom a veľký pozemok, kvôli zvieratám, keďže sme vedeli, že nezostaneme len pri dvoch koňoch,“ povedala nám Katka.

zdroj: Farma pod Poľanou

Samotné rozhodnutie odísť na samotu nebolo podľa Katky náročné, pretože boli obaja pevne rozhodnutí odísť z mesta. Vyštudovaná psychologička priznáva, že najnáročnejšia bola samotná realizácia ich sna. „Ľudia, s ktorými sme sa stretávali ako realitný makléri, majitelia usadlostí, pracovníci na úradoch, nás častokrát vôbec nebrali vážne a dali nám to pocítiť aj v jednaní s nami.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK