Muž premenil 30 000 dolárov na 80 miliónov. Ako sa mu to podarilo?

  • Ako sa stať úspešným v živote? Stačí troška zdravej drzosti, ochota riskovať, ale zároveň premýšľať
  • Presne takýto postup zvolil Michael Marcus, ktorý zázračne premenil malú sumu na rekordných 80-miliónov dolárov
obchodovanie
flickr
  • Ako sa stať úspešným v živote? Stačí troška zdravej drzosti, ochota riskovať, ale zároveň premýšľať
  • Presne takýto postup zvolil Michael Marcus, ktorý zázračne premenil malú sumu na rekordných 80-miliónov dolárov

Američan Michael Marcus je typickým príkladom amerického sna. Začínal v roku 1970 ako obchodník a investor. Koncom 90-tych rokov bolo z jeho 30-tisíc dolárov rekordných 80-miliónov dolárov. Využil pritom špecifický postup ,ktorý môže pomôcť aj tebe, ak máš podobné ambície.

Ako sa to všetko začalo? Michael po ukončení univerzity v roku 1969 investoval svoje životné úspory vo výške 1000 dolárov do obchodu so sójou, pšenicou a iným tovarom. Páčilo sa mu to. V obchodovaní pokračoval aj po tom, čo začal pracovať ako analytik v brokerskej firme. Potrebný kapitál získal vďaka pôžičke od jedného člena svojej rodiny. Pre Michaela bolo obchodovanie jeho koníčkom a spočiatku ho nebral vôbec vážne. Jeho finančné výsledky tomu zodpovedali. Bola bola to však veľmi dobrá škola obchodovania, pochopil totiž také veci, ktoré by ho nenaučila žiadna škola.

Vďaka týmto skúsenostiam bol schopný ľahko získať ďalší kapitál. Zistil, že akcia je viac, ako ktorýkoľvek kurz alebo štúdium. Tiež prišiel na to, že pokiaľ vložil do podnikania vlastné peniaze, bol schopný učiť sa rýchlejšie, pretože o ne nechcel prísť. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia investoval Michael do obchodovania všetky svoje úspory vo výške 30-tisíc dolárov. Ďalších 20-tisíc si požičal od svojej matky.

Pri investovaní sa naučil, aké je dôležité rozložiť svoje riziko a nestaviť všetko na jednu kartu. Ak totiž investuješ do desiatich vecí naraz, rapídne sa zníži riziko, že stratíš svoje peniaze. Pri spätnom pohľade na svoju kariéru zistil, že stratil ,ale aj zarobil milióny.

Dospel tiež názoru, že materiálne veci nie sú v živote podstatné. Naučil sa, že nemusí vlastniť dom v každej krajine sveta. Miesto toho môže bývať v hoteli a prechádzať sa po pláži. Byť úspešným investorom a obchodníkom chce veľkú dávku odvahy. Musíš mať chuť skúšať, obchodovať a investovať, ale zároveň musíš byť pripravený na to, že môžeš spadnúť na úplné dno. Dôležitá je aj obrovská chuť uspieť. Práve tá bude predstavovať oporný bod v prípade, že sa ti nebude dariť tak, ako si očakával.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech