Myslíš, že si urobil najväčšiu chybu v živote? Porovnaj ju so skutočnými „fejlami“ ľudstva

  • Ak robíš chyby, nesmúť, nie si v tom sám
  • Sú ľudia, ktorí spravili chyby, čo sa už skutočne nedajú opraviť
  • Prinášame ti tie najväčšie fejly ľudstva
Pexels/Wikimedia
pexels/wikimedia
  • Ak robíš chyby, nesmúť, nie si v tom sám
  • Sú ľudia, ktorí spravili chyby, čo sa už skutočne nedajú opraviť
  • Prinášame ti tie najväčšie fejly ľudstva

Chlapík omylom vyťal najstarší strom sveta

Stalo sa to v roku 1964 a volal sa Donal Rusk Currey. K incidentu došlo, lebo vzácny strom v púšti Nebraska pôsobil „mŕtvo“. Išlo o 5 000 rokov starý druh borovice štetinovej, čo Currey zistil hneď, ako začal rátať letokruhy. Dodnes je to najstarší objavený strom. Príbeh priniesol portál alchetron.

WIkipedia/Dinald Rusk Curry
zdroj: WIkipedia/Dinald Rusk Curry

Modul Genesis havaroval kvôli chybe inžiniera

Americký vesmírny modul z dielne NASA sa zrútil v púšti Utah v roku 2004. Dôvodom bola dôležitá súčasť zariadenia – gravitačný spúšťač – ktorý mal na svedomí spustenie padákov. Inžinieri NASA však nainštalovali spúšťač omylom opačne a modul sa namiesto spomalenia bezhlavo zrútil na zem. Vzniknutá škoda dosiahla niekoľko milión dolárov. O téme v tom čase informovali Los Angeles Times.

View this post on Instagram

Engineers and safety specialists from NASA and Space Exploration Technologies (SpaceX) gathered in Morro Bay, Calif., in late December to demonstrate how the company's Dragon spacecraft's parachute system would function in the event of an emergency on the launch pad or during ascent. The test was part of an optional milestone under NASA's Commercial Crew Integrated Capability (CCiCap) initiative and approved by the agency in August. Through the Commercial Crew Program, SpaceX is one of NASA's commercial partners working to develop a new generation of U.S. spacecraft and rockets capable of transporting humans to and from low-Earth orbit from American soil. NASA intends to use such commercial systems to fly U.S. astronauts to and from the International Space Station. The 12,000-pound test craft was lifted 8,000 feet above sea level by an Erickson Sky Crane helicopter and flown over the Pacific Ocean. Following Dragon's release, two drogue parachutes were released from the top of the spacecraft to slow its decent, before the three main parachutes deployed. The craft splashed down and was quickly recovered by the Sky Crane and carried back to shore. Image credit: NASA/Kim Shiflett #dragon #spacex #parachutes #spacecapsule #spacecraft #ocean #droptest #test #nasa #commercialcrew

A post shared by NASA (@nasa) on

Kurt Rusell a zničená starožitná gitara

Bolo to vo filme režiséra Quentina Tarantina „The Hateful Eight“ a hercovi sa podarilo zničiť  starožitnú šesťstrunovú gitaru z roku 1870, ktorú mal Tarantino zapožičanú z múzea. Podľa portálu Bussinesinsider herec Kurt Russell o nevyčísliteľnej cene starožitného nástroja vedel.

Výtvarník vyrobil sochu zo vzácnej zbierky komixov

Umelec Andrew Vickers objavil krabicu plnú komixov. Namiesto toho, aby si overil ich hodnotu, sa rozhodol z nich vyrobiť sochu menom „Paperboy“. Zbierka, ktorú použil bola unikátna, nenahraditeľná a mala hodnotu 20 000 dolárov. Tomu sa hovorí good job!

pexels.com
zdroj: pexels.com

Zdroj: Businessinsider, Los Angels Times, alchetron

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech