Na cestovanie vlakom by si nemal zanevrieť. Toto je 12 najkrajších trás, ktoré si autom neužiješ

  • Cestovanie vlakom patrí medzi obľúbené formy dopravy, hoci na Slovensku je to čím ďalej, tým zaujímavejšie
  • Z okna vlaku často vidíme zaujímavosti, ktoré by nám pri cestovaní autom určite unikli
  • Na svete existuje množstvo dychberúcich vlakových trás, na ktorých uvidíš také výhľady, že od úžasu zabudneš zatvoriť ústa
jack-anstey-383370-unsplash
unsplash.com
  • Cestovanie vlakom patrí medzi obľúbené formy dopravy, hoci na Slovensku je to čím ďalej, tým zaujímavejšie
  • Z okna vlaku často vidíme zaujímavosti, ktoré by nám pri cestovaní autom určite unikli
  • Na svete existuje množstvo dychberúcich vlakových trás, na ktorých uvidíš také výhľady, že od úžasu zabudneš zatvoriť ústa

Ak rád cestuješ vlakom a si romantická duša, týchto 12 scénických vlakových tratí čaká priamo na teba. Patria určite medzi tie najzaujímavejšie na svete.

Trasa z Belehradu do mesta Bar

Táto trasa je vhodná pre milovníkov stavieb, konkrétne mostov a tunelov. Nikde totiž neabsolvuješ jazdu po 435 mostoch a neprejdeš 254 tunelmi počas 10-hodinovej jazdy.

centrovanie vlakomZobraziť celú galériu (15)
zdroj: pinterest.com

Cesta srdcom Kalifornie

Ak miluješ Ameriku a hlavne Kaliforniu a chceš vidieť jej krásy od hôr až po nížiny, tak by si mal nastúpiť na vlak California Zephyr, vďaka ktorému absolvuješ najkrajšiu trasu v Severnej Amerike.

Cesta z Toronta do Vancouveru

Kanada je popretkávaná zlatistými prériami, na ktorých sa kedysi pásli stáda bizónov, množstvom jazier a malebnými mestečkami. Na tento trojdňový výlet určite nezabudneš.

Ak chceš zažiť atmosféru ako z rozprávky, tak určite nastúp na palubu vlaku Royal Rajasthan on Wheels. Tento ti ukáže život v rozprávke priamo na kolesách. Vlak je taký luxusný, že okrem priam palácového vybavenia ti ponúkne aj kúpele. Zatiaľ sa môžeš kochať pohľadom na rôzne indické pevnosti a paláce.

vlakomZobraziť celú galériu (15)
zdroj: palaceonwheel.org

Miluješ zasnežené vrcholy hôr, čerstvý vzduch a čistú panenskú prírodu? Jazda vlakom Glacier Express ťa zásobí všetkým, po čom tvoje srdce túži. Celá trasa je popretkávaná zaujímavými dedinkami a spája dve najobľúbenejšie horské strediská St. Moritz a Zermatt.

Ak máš rád výšky a cestuješ rád na hrane, tak tu si prídeš na svoje. Trať, ktorá vedie cez Andy a končí na hraniciach s Chile, patrí medzi najvyššie vlakové trasy sveta.

vlakyZobraziť celú galériu (15)
zdroj: argentina-excepcion.com

Shongololo Express je najlacnejší vlak v Afrike. To však neznamená žiaden nedostatok. Trať sa totiž vinie africkou divočinou ako had. Zastávky v rezerváciách a na remeselných trhoch sú samozrejmosťou.

Miluješ Rusko a studenú Sibír? Tak za dva týždne tieto miesta spoznáš naozaj detailne. Cesta začína vo Vladivostoku a končí v Moskve. Trasa vedie okolo najhlbšieho jazera sveta Bajkal.

vladivostok vlakZobraziť celú galériu (15)
zdroj: koreakonsult.com

Ak budeš v Austrálii, určite nastúp na palubu vlaku The Ghan. Trasa, ktorá patrí k najkrajším na svete, ťa prevedie zákutiami Austrálie, kde sa bežnými dopravnými prostriedkami nemáš možnosť dostať.

 vlak the granZobraziť celú galériu (15)
zdroj: australian-trains.com

Máš rád romantiku a chceš nezabudnuteľný zážitok vo dvojici? Tak nastúp na palubu nefalšovaného luxusného Orient Expressu, kde sa podávajú večere so štyrmi chodmi. Na tento dvojdňový výlet určite nezabudneš.

Presne 224 kilometrov precestuješ na trase TranzAlpine spájajúcej Christchurch a Greymouth. Celú trasu prejdeš za menej ako päť hodín. Nabažíš sa nádhernými pohľadmi na krajinu a jej nekonečné planiny.

tranzalpine vlakZobraziť celú galériu (15)
zdroj: greatrail.com

Vlak, ktorý ťa prevedie skromnou írskou krajinou, má špeciálne upravené vyhliadkové vozne s veľkými oknami. Neunikne ti tak žiadna zaujímavosť na ceste z Dublinu do Corku alebo Belfastu.

luxusné vlakyZobraziť celú galériu (15)
zdroj: luxuriousmagazine.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech