Na „najkrajšie miesto na Zemi“ odletíš za bezkonkurenčnú cenu. Zaži panenskú prírodu a rajské vodopády

  • National Geographic vybral Azory za „Najkrajšie miesto na Zemi“
  • Čerešničkou na torte je fakt, že tu môžeš počas hodiny zažiť 4 ročné obdobia
Azorské ostrovy
Safari Deal, freepik
  • National Geographic vybral Azory za „Najkrajšie miesto na Zemi“
  • Čerešničkou na torte je fakt, že tu môžeš počas hodiny zažiť 4 ročné obdobia

Azory alebo Azorské ostrovy, to je najvzdialenejšie súostrovie Európskej únie. Toto populárne autonómne územie spadá pod Portugalsko.

Len pre zaujímavosť, vzdialenosť od portugalského Lisabonu je asi 1 500 km. Hlavnou doménou Azor je deväť osídlených ostrovov a rad menších pridružených.

Tými hlavnými sú Sao Miguel, Pico, Terceira, Sao Jorge, Faial, Flores, Santa Maria, Graciosa a Corvo. Najväčší ostrov má veľkosť 759 km2, zatiaľ čo ten najmenší iba 17 km2

Ostrovy sopečného pôvodu sú zasadené do Atlantického oceánu a vo svojej podstate predstavujú významný bod v rámci námornej dopravy medzi Amerikou a Európou.

damir-babacic-hYkWHz1hfwk-unsplash
zdroj: Unsplash/babacic

Vzhľadom na charakter a vznik ostrovov tu môžeš nájsť množstvo sopečných jazier a minerálnych prameňov. Najvyšším vrcholom je hora Ponta do Pico, ktorá je nielen dominantou Azorských ostrovov, ale vôbec celého Portugalska. Výška hory je 2 351 metrov nad morom. Oblasť okolo Azorov je nazývaná Makaronézia.

Čo navštíviť na Azorských ostrovoch?

Nech už sa vydáš na akýkoľvek ostrov, tvoje ciele môžu nadobúdať hneď niekoľko podôb. Azorské ostrovy nabádajú k poznávaniu, ktorého je tu viac ako dosť.

Ďalej ťa na Azorské ostrovy priláka samotná forma exotického raja a možnosť nekonečnej relaxácie, odpočinku a pochopiteľne aj kúpania sa na prekrásnych plážach.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Lonely Planet, Visit Azores, Kiwi, Kayak, Booking

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá