Na nevybavené mafiánske účty doplatili nevinní. Malý Fero omylom do vzduchu vyhodil troch ľudí, Čističovi zabili brata

  • Túžba po moci a peniazoch ich doviedla na mafiánsku scénu
  • V 90. rokoch mali zločinecké gangy na Slovensku hotový raj
  • Neprešiel týždeň, aby nikoho nezabili
  • Neraz to schytali aj nevinní
mafia
SITA/Jozef Habočík, Facebook/Historia mafie na Slovensku
  • Túžba po moci a peniazoch ich doviedla na mafiánsku scénu
  • V 90. rokoch mali zločinecké gangy na Slovensku hotový raj
  • Neprešiel týždeň, aby nikoho nezabili
  • Neraz to schytali aj nevinní

Divoké 90. roky sú považované za čiernu dieru v dejinách Slovenska. Na podsvetnej scéne sa doslova „varila“ krv. Mafiáni utekali pred spravodlivosťou a neštítili sa naozaj ničoho.

Vraždili konkurenčné gangy, vlastných parťákov a svedkovia zločincov mizli bez stopy. Neraz na rad prišli aj nevinní ľudia. Toto je príbeh troch vrážd, pri ktorých zomreli nesprávni. Jedni náhodou, iní zas doplatili na hnev mafiánov.

Terč, ktorý Čistič nevychytal

Alojz Kromka, známy ako Čistič, zabíjal na počkanie a samopal bol jeho obľúbená „hračka“. Pochádzal z východného Slovenska, konkrétne zo Spišskej Novej Vsi. Za jeden povraz údajne ťahal s niekdajším popradským bossom Milanom Reichelom. Nakoniec sa svojho kamaráta pokúsil zabiť.

Bol známy viacerými nezhodami v gangoch, preto bol vždy v nejakom inom, alebo sa pred niekým ukrýval. Mnohí ho považujú za klamára, a to sa ukazuje aj pred súdom. Dnes si odpykáva doživotný trest v base.

Listinu jeho nekalých skutkov tvorí vražda žilinského bossa podsvetia Milana Holáňa, prezývaného Gorila a jeho ochrankára Stanislava Vnuka. Na svedomí má tiež život nevinnej dievčiny Žanety Mirgovej, ktorú zabil 15. júna 1997. Čističovým terčom však bolo auto, kde sedeli štyri osoby. Jedna z nich pochádzala z podsvetnej scény a práve tá mala skončiť s „úmrtným listom“, informuje Na stope.

Poľovačka na bossa východu

Kromka nebol jediný, kto zničil život nevinného človeka. Pri poľovačke na Róberta Holuba doplatil na Čisticove nevydarené účty jeho brat, Alojz Kromka.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: archív Startitup, zilinak.sk, aktuality.sk, myzilina.sme.sk, topky.sk, pravda.sk, nastope.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech